MUM Romania 2018

Pentru cei interesati de retelistica profesionala Mikrotik organizeaza MUM (Mikrotik User Meeting) pe 29 Oct la Bucuresti. See you there :sunglasses:

2 Likes

Ne vedem acolo, vom participa ca expozant :slight_smile:

1 Like

Merge careva din CT cu masina? Si bineinteles dispus sa ride-share :slight_smile:

Ok, am fost. Impresii:

Foarte ok evenimentul cat si locatia. Au fost cateva prezentari foarte interesante pe security si wireless best practice unde chiar ma bucur ca am aflat chestii noi. Am avut cateva discutii cu cei de la suport Mikrotik despre modelele noi de echipamente cat si despre diverse probleme si situatii aparute in practica. Oamenii foarte deschisi si implicati in rezolvarea problemelor utilizatorilor. Expozantii foarte ok au prezentat o gama larga de produse si am putut sa vad si sa aflu detalii despre echipamente pe care nu le folosisem pana acum dar imi doream. Sala un pic cam insuficienta iar publicul neasteptat de numeros. Dintre utilizatorii de pe forum m-am intalnit cu @serghei cu care am avut cateva discutii tehnice constructive.
Participantii au primit un mini router si tricouri personalizate. Routerul a fost binevenit :slight_smile:

Speram sa mai urmeze si alte editii. Ca utilizator/fan de mai multi ani, nu pot decat sa ma bucur ca echipamentele lor devin din ce in ce mai populare si s-a format o comunitate destul de numeroasa.
Asa ca, daca va surade ideea, incercati-le :sunglasses:

1 Like