Muzică pentru scris cod

Hmmm, nu cred că am agreat metal mai agresiv în timpul muncii.
Balade da, dar ceva mai alert îmi acaparează atenția.

Mi-e să nu dau cu tastatura în monitor :slight_smile:

Speaking of witch…

1 Like

În ultima perioadă ascult obsesiv metal melodic al unei formaţii din Ucraina, sună neaşteptat de bine.

1 Like

Sorry, dar am inchis dupa 15 minute… prea repetitiv

Ascult muzica cand am ceva plictisitor de implementat. Mai sunt si de-alea de facut…

Asta ascult acum:

1 Like
2 Likes

Am găsit ceva ce pe lângă muzică, chiar si versurile sunt pentru scris cod :slight_smile:

Look at the pattern
Can you see what’s wrong?
It’s supposed to be perfect
(But really it’s not)
But really it’s not

Can you find the flaws
Hidden in structured code
Hiding in the pattern
In between the rows?

Only illogics can find
Hidden flaws in a straight logic line
Only erratics recognize
Errors in patterns of a perfect design
Only illogics can find
Hidden flaws in a straight logic line
Only erratics recognize
Errors in patterns of a perfect design

Now that you know
That something’s not right
Look at it carefully
In pale logic light

Don’t be sorry
If you can’t recognize
The errors and faults
In such a perfect disguise

3 Likes

eu am descoperit un "radio " pe youtube se numeste LOFI , am mereu muzica asta pe fundal cand codez si ma face mai relax , may chill si am descoperit ca am un flow mai bun cu aceasta muzica . vedeti link :https://www.youtube.com/watch?v=5yx6BWlEVcY sau https://www.youtube.com/watch?v=7NOSDKb0HlU

1 Like

Drăguț. Dacă lucrăm de noapte la pază astea ar fi fost alegerea mea înainte de culcare.

1 Like

De sezon. Metal Christmas. :stuck_out_tongue:

1 Like

(Am editat postul asta ptr. ca aparent nu pot sa postez mai mult de 3 posturi consecutive.)

Whiskey whiskey, Nancy Whiskey. Legendarul Shane McGowan.

Shane cu Dubliners - The Irish Rover. A se observa durerea-n basca a lui Shane. N-are nici o treaba omul. E la tv da’i cu tzigara si bauturica in mana. :stuck_out_tongue:
“Actually we’re better when we’re sober but it’s as much fun, so we get drunk”

Summer in Siam, una din preferatele mele. O melodie foarte misto, oarecum asemanatoare cu “Sat Dupa Sat”.

Fairytale of New York - Shane cu Kirsty MacColl. Celebra melodie de craciun, mai ales prin US/UK si Irlanda.

Hose of the Gods. O melodie surprinzator de vesela si de optimista. Plaje tropicale si pirati petrecand pana dimineata. :slight_smile:

Dirty Old Town. Melancolica si usor trista.

PS: Vad ca a aparut un documentar despre viata lui Shane - Crock of Gold. Noice.

O melodie de suflet care mă ajută mult atunci când editez landing page-uri în HTML și CSS.

Recunosc că uneori prefer să mai apelez și la program gen drag and drop pentru nevoile specificate mai sus și atunci brusc schimb linia melodică cu ceva ce îmi unge eul liric:

4 Likes

Ceva autohton:

2 Likes

Manowar e pentru inceput de proiect cand te simti energic si optimist ca-l termini la timp :slight_smile:

4 Likes

Spre sfârșit e Gabi Luncă, cu jale și toate cele? :blush:

4 Likes

Pentru incantarea ochilor… errr, doream sa zic… urechilor.

E destul de buna tipa. La pian, nu va ganditi la prostii.

5 Likes

Pentru sesiunile de noapte

5 Likes

Tot pentru sesiunile de noapte, niste romani (adica unul de fapt).
Am mai ascultat, dar nu stiam originea

2 Likes

Female Metal Vocals. Cool stuff! :grin::grin:

2 Likes