Napoca Rent a Car Cluj

Salutare,

Am infiintat o societate de Inchirieri Auto in Cluj pentru care am incercat sa imi fac singur website-ul cu cunostiine mai vechi de cand eram tanar fecior.

Am folosit wordpress si o tema dedicata pentru acest domeniu, care impreuna cu un plugin face o treaba destul de buna.

Nu e perfect si nu cred ca pot sa il duc chiar acolo unde vreau eu.

Cu aceasta ocazie, mai facem si un backlink si poate se ofera cineva cu putin ajutor. Ma bate foarte mult scorul de la Page Page Speed insight, considera partea de header ca fiind LCP si orice am incercat sa ii fac, nu prea a dat rezultate. Am incercat chiar sa renunt la el, dar tot degeaba.

Am vrut sa schimb hostul cu un vps in cloud, care speram ca ma ajuta. Dar nu am gasit nici o informatie care sa ma faca sa cred ca ar ajuta.

Anyway, daca e cineva de aici interesat vreodata sa inchirieze o masina in Cluj / Sibiu sau Targu Mures facem discount 30% pentru orice utilizator !

O zi faina

5 Likes

In loc sa schimbi hosting-ul, poti adauga doar Cloudflare si vei obtine, probabil, rezultate chiar mai bune. Ajuta mult Cloudflare-ul la partea de performanta, in cazul website-urilor.
Planul gratuit e suficient pentru ce ai tu nevoie.

Salut,

Multumesc pentru raspuns. Am incercat sa folosesc Cloudflare dar nu cred ca am inteles foarte bine principiul. Am instalat cloudflare ca si plugin, dar nu am inteles daca pentru a functiona este nevoie sa modific nameserverele cu cele cloudflare. Aici m-am blocat, neintelegand cum functioneaza site-ul daca eu modific nameserverele cu unele unde nu am un host cu fisierele mele.

Da, este nevoie.

Din CloudFlare setezi DNS records care sa redirecteze traficul mai departe catre serverul tau initial, unde e hostat site-ul

Salutari,

Vin cu o intrebare/nelamurire.

Aprox acum o saptamana, am scazut foarte mult ca pozitie pe google.
Chiar in perioada respectiva, am facut si niste modificari la website pentru a-l optimiza, mai exact am renuntat la W3C si am instalat wp-rocket. Dar am si schimbat pluginul de sitemap.

Am incercat sa ma documentez si am vazut ca luna aceasta au fost si ceva modificari la algoritm, are cineva ceva informatii?