Păreri despre idee aplicație web

Salutare,
Vorbind cu un client care deține domeniul Mobzz.ro mi-a venit o idee de “aplicație” pentru acel domeniu. Idea mea ar fi sa fac o platforma destinată celor care vând mobila, și celor care vor sa cumpere. De exemplu o persoana care vrea sa cumpere un anumit tip de mobila, postează gen un anunț cu toate detaliile necesare, și firmele înscrise pe site sa liciteze sau sa ii facă câte o oferta. In momentul de fata idea ar fi generală și va trebui studiată, însă nelămuririlor mea ar fi dacă ar avea succes o asemenea platforma la noi. Eventual și cu ceva publicitate la tv lângă jobzz și restul.
Voi ce părere aveți?

Mob s-ar putea să te facă să te gândești la altceva decât la mobilă :slight_smile:

Eventual ai putea face un marketplace pentru cămătari :smiley: :troll:

2 Likes

Nu este bătut in cuie numele domeniului:)) încă nu l-am convins sa mi-l vândă :)) idea in sine ma interesează

Mobile (telefoane, laptopuri, tablete, ceasuri smart) mai bine decat mobila de lemn. :slight_smile:

Nu sunt expert în domeniu, dar la cât de în vogă e, eu spun să începi proiectul cât mai curând.

1 Like

Eu am domeniul mobila.store :slight_smile:

Ca monetizare eu ma gândeam ori sa fie total free, ori free câteva luni iar dacă prinde la public sa pun un soi de abonament la firmele înscrise gen de 5-10€ lunar. Pentru o firma suma aceea este un chilipir