Parteneriat dezvoltare platforma microlending

Buna, sunt in cautarea unui partener pentru dezvoltarea unei platforme de microlending @ start-up fintech. Am inceput acest proiect cu un prieten de familie, dar care a trebuit sa renunte din motive personale, astfel ca mi-a cedat toate fisierele php la care a lucrat. Am nevoie de un web developer care sa continue ceea ce a inceput respectiva persoana, pe baza interfetei digitale deja realizate.

In ce consta platforma de microlending? Odata cu recesiunea din 2007, sistemul bancar a devenit reticent cand vine vorba de finantarea firmelor, fiind nevoie de creditarea alternativa. In Romania lipseste cu desavarsire o asemenea creditare, ceea ce reprezinta o problema pentru un stat care sufera din cauza lipsei capitalului.
Prin intermediul acestei platforme, antreprenorii isi pot depunde un dosar de finantare, care mai apoi va fi analizat. Iar de aici procesul decurge normal, ca in cadrul unei institutii bancare. Mai multe detalii vor fi oferite in privat.

2 Likes

Scrie si ce oferi in urma efortului depus:

  • x% din potentialul companiei
  • plata lunara
  • plata la proiect

Spre exemplu, din ceea ce ai scris nu ma motiveaza sa ma implic pt. ca am trecut prin multe “idei bune” cu diverse persoane si am o experienta neplacuta cu “visatori”.

Incearca o abordare mai pragmatica:

intentionez sa lansez produsul in 2 luni daca este posibila dezvoltarea platformei cu un minim de functionalitate care sa ma ajute sa fac oferte, iar in 4 luni ma astept sa generam un venit de 1000 lei / luna si apoi sa crestem in urmatoarele 6 luni la un venit de 4000+ lei / luna.

Daca mergi pe prima varianta cu x% din companie si imi oferi 30%, ma gandesc daca ma intereseaza sa merg spre acel venit semi-pasiv de 1200 lei / luna, ca si potential in urmatoarele 6+ luni.

2 Likes

Ti-am raspuns in privat!

1 Like

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.