Pluralsight și Linked In Learning: Gratuit 3 luni cu MS account

microsoft
freebies
pluralsight
linked-in
learning

(mrapi) #1

sper sa va fie de folos!

Vreau sa invat c#, materiale!
La ce cursuri de pe Udemy vrei discount?
Hack.summit() - 22-25 Februarie 2016
Sandbox Azure gratuit pentru 12 luni (credit 25$/lună) cu contul Microsoft
Acces cursuri Frontend Masters
(Gabriel Nechita) #2

Mulțumesc frumos. Mi-am făcut cont, totul a mers ață.

(Gabriel Mergea) #3

Mi-am facut si eu cont, multumesc.

(Ionuț Staicu) #4

Dacă folosiți tool-ul menționat de @mrapi pentru download și vreți să vă asigurați că rămâneți cu fișierele chiar și după ce expiră cele șase luni, pe windows găsiți toate fișierele în %appdata%\Pluralsight\videos.

(Gabriel Nechita) #5

singura problemă e că numele folderelor și fișierelor sunt string-uri din-astea randomized și o să trebuiască reorganizate un pic.

thx for the tip.

(Sapioit) #6

Daca faci o lista cu id-urile si video-urile, cand le descarci, reorganizarea o sa fie mai usoara…

(Gabriel Nechita) #7

da, pe măsură ce le descarci cum ar veni, descarci un curs, organizezi fișierele, apoi alt curs, iar organizezi etc.

da, așa ar fi ok.

(Pîrvan Marian) #8

Mie nu mi-a mers, ma duce direct catre paid.
AM facut un cont la visual studio, am dat sa fac un nou cont insa nici o redure.
Nu inteleg unde este acel get code pe pluralsight…

(Gabriel Nechita) #9

după ce dai join now pe pagina asta: https://www.visualstudio.com/en-us/products/visual-studio-dev-essentials-vs.aspx

nu îti apar 4 box-uri dintre care primul cu plural sight? acolo ai un buton cu activate și dacă duci cursorul pe el e un link cu un parametru get atașat.

ca idee, unii s-ar putea să expirementeze probleme din cauza la adblock și am văzut că unora nu le-a mers din prima să activeze oferta pe firefox.

(Pîrvan Marian) #10

Am testat nu am nici un adblock instalat pe firefox de exemplu.
Nu imi apare nimic pe site-ul de visualstudio legat de plural sight, doar Developer tools,Software,Cloud services Training and Suport.

(Vlad) #11

Mie imi apare. Mi-am facut acum cont.

(Mihai Nica) #12

Multumesc @mrapi! Mi-am facut si eu cont, am primit si acces la Plural Sight si 3 luni de Paralles Desktop Pro (pe care ma gandeam sa il cumpar, acum o sa ma 3 luni de “trail” in loc de 14 zile).

(Gabriel Mergea) #13

Cu ce deschizi fisierele descarcate?

Mi-am ales ceva cursuri, le-am descarcat, le-am gasit unde s-au salvat, dar nu le pot deschide…

(Ionuț Staicu) #14

VLC?

(Gabriel Mergea) #15

Nu merge.
Cam asa arata ce imi descarca mie:
(am folosit aplicatia celor de la Pluralsight pentru descarcare)

(Ionuț Staicu) #16

Pentru că tocmai mi-a expirat subscripția, am vrut să văd dacă oferta mai este valabilă. Surpriză: este valabilă. Nu ține cont dacă ai mai folosit sau nu oferta.

Treceți prin tot procesul de înregistrare folosind aceleași date (mail, nume) și… pam pam, primiți încă trei luni :slight_smile:

Sunt curios dacă după astea trei luni se mai poate prelungi încă o dată!

(Mihai Nica) #17

Dap, inca 3 luni. Hai ca e bine. :slight_smile:

(Pîrvan Marian) #18

Acum o mai fi valabil?

(Mădălin Grama) #19

Acele fişiere sunt .vps şi funcţionează doar prin aplicaţia lor sau dacă sunt convertite cu un soft special. Pe Ubuntu există un tool care funcţionează din terminal şi cred că e capabil să le scoată în format .mp4, încă nu am încercat - e vorba despre youtube-dl.

youtube-dl --username userul tau --password parola ta https://www.pluralsight.com/curs_pluralsight.

O să revin după ce o să testez.

(Eugen Jercan) #20

In cazul meu, dupa cele trei luni, nu am mai putut reactiva “oferta”. Dar intotdeauna exista un plan B. :smiley: