Pluralsight și Linked In Learning: Gratuit 3 luni cu MS account

sper sa va fie de folos!

17 Likes

Mulțumesc frumos. Mi-am făcut cont, totul a mers ață.

Mi-am facut si eu cont, multumesc.

Dacă folosiți tool-ul menționat de @mrapi pentru download și vreți să vă asigurați că rămâneți cu fișierele chiar și după ce expiră cele șase luni, pe windows găsiți toate fișierele în %appdata%\Pluralsight\videos.

6 Likes

singura problemă e că numele folderelor și fișierelor sunt string-uri din-astea randomized și o să trebuiască reorganizate un pic.

thx for the tip.

1 Like

Daca faci o lista cu id-urile si video-urile, cand le descarci, reorganizarea o sa fie mai usoara…

1 Like

da, pe măsură ce le descarci cum ar veni, descarci un curs, organizezi fișierele, apoi alt curs, iar organizezi etc.

da, așa ar fi ok.

1 Like

Mie nu mi-a mers, ma duce direct catre paid.
AM facut un cont la visual studio, am dat sa fac un nou cont insa nici o redure.
Nu inteleg unde este acel get code pe pluralsight…

după ce dai join now pe pagina asta: https://www.visualstudio.com/en-us/products/visual-studio-dev-essentials-vs.aspx

nu îti apar 4 box-uri dintre care primul cu plural sight? acolo ai un buton cu activate și dacă duci cursorul pe el e un link cu un parametru get atașat.

ca idee, unii s-ar putea să expirementeze probleme din cauza la adblock și am văzut că unora nu le-a mers din prima să activeze oferta pe firefox.

Am testat nu am nici un adblock instalat pe firefox de exemplu.
Nu imi apare nimic pe site-ul de visualstudio legat de plural sight, doar Developer tools,Software,Cloud services Training and Suport.

Mie imi apare. Mi-am facut acum cont.

Multumesc @mrapi! Mi-am facut si eu cont, am primit si acces la Plural Sight si 3 luni de Paralles Desktop Pro (pe care ma gandeam sa il cumpar, acum o sa ma 3 luni de “trail” in loc de 14 zile).

Cu ce deschizi fisierele descarcate?

Mi-am ales ceva cursuri, le-am descarcat, le-am gasit unde s-au salvat, dar nu le pot deschide…

VLC?

Nu merge.
Cam asa arata ce imi descarca mie:
(am folosit aplicatia celor de la Pluralsight pentru descarcare)

Pentru că tocmai mi-a expirat subscripția, am vrut să văd dacă oferta mai este valabilă. Surpriză: este valabilă. Nu ține cont dacă ai mai folosit sau nu oferta.

Treceți prin tot procesul de înregistrare folosind aceleași date (mail, nume) și… pam pam, primiți încă trei luni :slight_smile:

Sunt curios dacă după astea trei luni se mai poate prelungi încă o dată!

8 Likes

Dap, inca 3 luni. Hai ca e bine. :slight_smile:

1 Like

Acum o mai fi valabil?

Acele fişiere sunt .vps şi funcţionează doar prin aplicaţia lor sau dacă sunt convertite cu un soft special. Pe Ubuntu există un tool care funcţionează din terminal şi cred că e capabil să le scoată în format .mp4, încă nu am încercat - e vorba despre youtube-dl.

youtube-dl --username userul tau --password parola ta https://www.pluralsight.com/curs_pluralsight.

O să revin după ce o să testez.

In cazul meu, dupa cele trei luni, nu am mai putut reactiva “oferta”. Dar intotdeauna exista un plan B. :smiley: