Prima pagină va afișa categoriile

Eu am avut un forum cu vreo 40-50k utilizatori si cea mai activa categorie a fost ‘Discutii generale’, restul categoriilor erau moarte.

Salut,

Daca scopul e sa avem si descoperirea de categorii, e ok, dar nu cum e facut acum.

  1. Doua coloane de 50/50 nu e ok. Importanta lor nu e aceeasi. O asezare de 70/30 ar fi mai ok.
  2. Dupa asezarea de 70/30, postarile recente trecute la stanga. Noi citim de la stanga la dreapta, iar din cate vad in feedback oamenii vor asta initial.
  3. Scos culorile de la categorii sau evidentiat mai subtil.
3 Likes

Si dupa o luna si ceva, care ar fi rezultatele?

nu stiu daca o fi timpul, dar pe mine unul modificarea asta parca m-a facut sa intru mai rar pe forum. Ma bulverseaza acea pagina, obtin informatia mai greu (noutatile), intram pe forum pentru relaxare, sa citesc una alta, intre taskuri, sau seara tarziu. acum parca ma oboseste si homepageul asta :rofl: din pacate, accesarile pe devforum le-am inlocuit cu digisport, nu-i prea sanatos.

3 Likes

Sau seteaza default home page: Latest in Profile / Interface

1 Like

Pe mine mă bulversează modul în care sunt organizate notificările. Cele pe care le ignor rămân highlighted până apăs pe fiecare în parte. Unele notificări sunt redundante între cele 3 taburi. Se poate configura să existe un singur tab pentru reacții, replies și alte notificări?
Screenshot_20221201_203310_Chrome

1 Like