Problema Samsung S6

Salut, am o problema la un S6 am incercat sa schimb imaginea cu Samsung S6 de la inceputul aprinderii telefonului ("ps: nu ma refer la animatia cu smasung atunci cand se aprinde) … Am schimbat-o cu twrp am dat restart la telefon si nu se mai aprinde deloc, nici o luminita nimic … nici nu apare ca se incarca sau ceva… Pot doar sa il bag in sistemul ODIN MODE , am incarcat rom-ul original si degeaba nu vrea sa se aprinda. Are cineva idee ce pot face ? pana sa ajung la un service GSM ?

Descărcă Kies3, introdu datele telefonului si fa un firmware update/repair in download mode dacă nu intră în recovery menu (dacă intra sterge fiecare cache)

+ Folosește un port usb de încredere (usb 2.0 preferabil) din spatele calculatorului și un cablu original

1 Like

La kies3 imi cere IMEI si nu mai stiu pe unde am cutia ca sa-l iau dupa cutie :frowning: nu intra in recovery menu, doar in ODIN MODE…

Am gasit cutia, dar pe Kies 3 imi zice ca nu e compatibil cu tlf meu, dau tools si cand dau update and instal soft… ma pune sa adaug modelul scriu SM-G920F si apoi imi spune S/N bag IMEI de pe cutie, e acelas ca al telefonului, l-am verificat mai demult… Imi scrie incorect S/N

My bad, tableta mea era cu Kies3.
S6 merge doar cu http://www.samsung.com/us/smart-switch/
Cred că are o opțiune asemănătoare. (Emergency software recovery)

1 Like

Am rezolvat cu Kies simplu si cu un S/N luat de pe net !