Produsele Affinity sunt la jumătate de preț

Pentru cine are nevoie de editare ocazională pentru web, Affinity Designer este o alegere decentă: face slice-uri, face SVG-uri, deschide PSD-uri.

L-am folosit când și când și, dincolo de lucrurile care sunt altfel decât sunt obișnuit, am ajuns la o concluzie că e o variantă cel puțin decentă (și simțitor mai ieftină!) la combinația Photoshop + Illustrator.

În perioada asta, produsele lor sunt la jumătate de preț, adică ~125 lei fiecare. Licență permanentă, fără abonament lunar sau mai știu eu ce.

https://affinity.serif.com/en-us/store/

4 Likes

tks, chiar planuiam sa completez pachetul cu licenta lipsa.

ps. e o reducere pe bune, pana acum reducerile erau de 20% cu diferite alte ocazii (din acelasi pret de lista), iar produsele sunt chiar utile.

1 Like

Trial de 90 de zile :smiley:

Eu eram fan Affinity, la 125 lei e gratis. Orice joc fain tot pe atat te duce.

Pentru cine a ratat oferta de anul trecut, a revenit: toate produsele la 50% iar trial-ul are 90 zile.

2 Likes

Din oarecare motiv, produsele Affinity costă… 900 HUF (sau 12 lei, la cursul de azi). Doar pe magazinul unguresc, dar se pot cumpăra fără probleme.

https://www.microsoft.com/hu-hu/search?q=Affinity

Acum sunt 9000.

Oh. Au uitat un zero! :joy:

Au iar reducere. 100€ toată suita, pe toate platformele.

sau 80€ pt upgrade (daca ai deja licenta de v1)

1 Like

Vad ca pe pagina respectiva e:

All apps. All platforms.
No subscription.
€179.99
ONE-OFF PAYMENT | incl. tax

E posibil să fi omis să menționez că e ofertă pe timp limitat… :facepalm:

1 Like

rant, mi-am luat și io Designer și Photo - la reducerea echivalentă de acu’ 2 ani
da după 20j de ani cu muscle memory de Adobe mă mișc f greu (cu tot cu Apple defaults la shortcuts) – noroc/ghinion că n-am nevoie prea des.

1 Like

Fix în aceeași situație sunt eu. N-am fost mare photoshopist la viața mea, dar am folosit suficient încât să-mi rămână în cap majoritatea scurtăturilor și layout-ul ferestrelor.

Le folosesc ocazional:

  • publisher pentru că-mi trimite un client fișierele în formatul ăsta :sweat_smile:
  • designer/photo pentru modificat câte vreun SVG
1 Like

Eu am folosit Free Online AI Photo Editor, Image Generator & Design tool (pixlr.com) si Photopea | Online Photo Editor sau caut ceva online tool pe reddit cu AI.

Majoritatea lucrurilor le face mult mai bine un AI, cu exceptia cand am ceva de editat.

1 Like