Range salarial pentru front-end developer?

Ca idee, care ar fi un range salarial potrivit pentru un front end developer mid (dar aproape de senior) cu experienta de 2-3 ani Vue JS, pe PFA / SRL ?

Later edit pentru clarificare:
Caut sa angajez pentru startup-ul meu si intampin dificultati, vreau sa stiu cam care ar fi un salariu orientativ. Min 2-3 ani experinta in Vue JS, dar nu 2-3 total experienta in front-end development.

Tu ce range salarial ai avansat?

developer mid (dar aproape de senior) cu experienta de 2-3 ani

Daca scrii 2-3 ani, inseamna ca 2-ul l-ai pus pentru ca este relevant, adica probabil esti pe la 2.5, nu?

Dpmdv, ca potential angajator, dupa anii astia as spune ca practic te pregatesti sa iesi din juniorat.

Dupa calculele de mai sus, as spune ca venitul PFA/ SRL pentru tine ar fi undeva la maximum 2000 EUR, daca mai punem ca stii si altceva in afara de ce ai spus.

am clarificat mai sus

15-18k lei. Factura emisa lunar.

1 Like

Haideți să limităm un pic offtopic-ul, ce ziceți?

Eu as zice
2.000 - 2.500 EUR / 9-12k lei.
Cel putin, raportat la piata din Cluj.

Nu știu dacă ai mai făcut angajări, dar 2-3 ani e mai degrabă junior decât mid…

2-3 ani pe Vue, total pe frontend mai mult,…sunt multi care stiu bine react sau angular si se apuca de vue. Stiu deja bazele si cum se lucreaza, nu poti sa nu-i consideri pe cei care au experienta mare pe frontend, dar doar cu vue mai putina

Pe la 2 000 eur net daca au 2-3 ani total pe frontend si stiu ce fac.

Pentru cineva priceput, cu mai multi ani, va trebui sa urci pe la 3 000 eur net.

Depinde si de proiect, eu mereu zic ca depinde de proiect si echipa, daca e un proiect urat cu spume multi mai bine lucreaza pe bani mai putini dar undeva unde e un proiect interesant, cu o echipa buna, cu timp de relaș. Daca e un proiect urat si ai gasit un om foarte bun probabil va trebui sa platesti peste pretul pietei. Ca si start-up esti riscant, doar un incepator s-ar risca fara escrow, cu escrow mai pui 20% peste pretul pietei daca vrei pe cineva care face web dev de 10 ani si vue de 3 ani.

Probabil n-ai o echipa existenta si de aceea intrebi pe forum, o firma de one man dev e cel mai dificil loc de munca.

mie mi se pare putin ridicola cerinta 2-3 ani experinta in Vue, in primul rand e un framework cat de cat nou, si hipster, cine a lucrat pe proiecte serioase si conservatoare nu sa lovit, de abia acum react-ul e acceptat, apoi se lauda cu simplitate si ca e usor de invatat si pana la urma e un API, un tool, vezi anunturi de angajare, caut sofer cu 2-3 ani de experinta pe Duster?

interesant. suntem 2, deci ar fi al 3lea. asta cu escrow, cum functioneaza? se specifica in contract si se vireaza sa zicem 10k intr-un cont? nu am auzit pana acum.

nu neaparat. e mai mult pentru viteza de lucru, nu ca nu se poate descurca cineva care stie bine react… dar nu o sa stie best practices pentru acel framework, nu o sa stie sa optimizeze anumite chestii, nu o a cunoasca unelte sau librarii destul de bine. Nu zic ca cineva cu experienta in alt framework nu poate lucra, dar o sa o faca mai incet si nu chiar asa de bine.

net sau brut va referiti? intreb ca sa imi dau si eu seama nitel de cum arata treaba pe diferite domenii