⚠ Raportați problemele întâmpinate pe forum!

Nu vrem asta, s-a rezolvat.

Nu știu dacă este neapărat o problemă, dar modul în care țin telefonul în mână și dau scroll îmi apăsă de f multe ori pe butonul de like (inimă) la postări random. Numai eu pățesc asta?

1 Like

Credeam că sunt singurul… Mă trezesc și că am dat love la comentarii pe care le citesc pentru prima oară…

1 Like

Observ că dacă apăs pe inimă și dau swipe interpretează ca long press și îmi arată variantele de reacție. Să fie problemă cu tipul butonului? Sau mai degrabă cu implementarea lui. Nu este developer tools pentru mobile, nu pot vedea codul sursă. Folosești font awesome?

Probabil cea mai simplă soluție ar fi alinierea la stânga.

Just avoid holding it that way.

Steve Jobs :troll:


Habar n-am, presupun că da. Reacțiile sunt dintr-un plugin.

Am observat și eu problema asta (încă dinainte să pun pluginul de reacții) dar nu m-a deranjat atât de tare, mai ales că nu-s chiar utilizator mobil.

Îl voi alinia diferit. L-am aliniat la stânga.

3 Likes

Bine ca nu e hate

si vertical? :grinning:

1 Like

Mulțumesc, am rezolvat.

Wishful thinking:

  1. Atunci când revin pe forum și mi se reîncarcă pagina, când dau click pe “subiecte noi sau actualizare” subiectele sticky nu se mai comportă ca sticky
  2. Mi-ar place să am un buton “sari la ultimul” în subiecte la care revin după mult timp.

Prima problemă e by design. A doua se rezolvă aici :slight_smile:

Eu am o problemă destul de ciudată: orice acțiune pe forum este foarte… slug-ish. Un scroll durează 1-2 secunde, orice animație este extrem de lentă etc.

Doar dacă am browserul full screen

Treaba asta e relativ nouă, se întâmplă de vreo două săptămâni, poate mai puțin. Și nu-mi dau seama dacă e de la mine sau de la discourse :confused:

Oamenii din chat zic că ei n-au problema asta, iar treaba asta adaugă și mai mult la confuzie. În plus, alte site-uri par a fi lente uneori, dar forumul este mereu. Also, problema se întâmplă exclusiv pe chrome, pe restul browserelor (inclusiv cele bazate pe chromium) totul e în regulă. Am încercat în profil nou de chrome, incognito, degeaba.

În fine, vreau să știu dacă mai pățește cineva treaba asta sau dacă-mi fac griji degeaba :smiley:

De curiozitate - patesti asta doar pe Devforum, sau pe toate discourse-urile?
Eu nu am probleme, functioneaza ok.

Meta pare în regulă, roblox nu :confused:

Stackoverflow este și el lent câteodată.

Cum suna, “Sunt Elon Musk, am o problema cu Tesla mea, nu se deschid usile. La voi merg?”. Aka devforum’s God.

Eu nu intru mai niciodată pe forum pe desktop cu de pe mobil. Deci întrebarea este: de pe ce device pățești asta? La partea cu full screen m-ai băgat în ceață.
La mine merge f ok de pe mobil.

Mă refer atunci când intru în subiect după ceva vreme și sunt foarte multe mesaje necitite mi-ar place un buton “sari la ultimul”.
Edit: am găsit ceva similar. Pentru cine e curious offer support.

Chrome 102 beta, Win 11. Full screen adică maximized.

Mă gândesc că ar putea fi de la rezoluție (5k) și nu știe ceva să proceseze atât de multă informație…

Scade rezoluția la una normala și vezi.
(5K? :open_mouth:)

Păi am zis: dacă îl pun pe jumătate de ecran e ok :slight_smile:

1 Like

Rezolvat cu ultimul update de nvidia (512.96).