Recomandari contabil startup(Cluj)

Salut,

Cei care aveti SRL in Cluj si lucrati cu clienti straini (si faceti plati in afara), imi puteti recomanda un contabil ok?

Firma e fara agajati si am max 5-10 facturi pe luna. Am tot felul de oferte de la 200 lei/luna la 150 euro si chiar nu stiu ce sa aleg.

Vreau pe cineva care intelege IT-ul si si cum se lucreaza cu clienti din afara tarii, singurul pe care l-am gasit si mi se pare ca intelege treaba asta e putin scump(125 eur) pentru volumul pe care il am acum.

Mersi

Nu spun că nu aș gândi la fel în locul tău, dar mi se pare amuzantă treaba de mai sus. Tehnic e același lucru cu a face un site cu un băiat care nu prea se pricepe pentru că nu vei avea mulți vizitatori. :slight_smile:

2 Likes

Ideea e ca is destule firme de IT in Cluj incat ar trebui sa fie si contabili la preturi mai rezonabile care stiu cate ceva despre IT si poate nu i-am gasit eu. Am vazut aici pe forum un thread de anul trecut unde preturile erau intre 200-400 de lei pe luna pentru contabili.

Contabilii iti fac pretul dupa volumul de munca pe care depun, daca nu ai angajati si 5 facturi pe luna, e mai nimic de lucru.

eu lucrez cu proficont de vreo 6 ani: http://www.proficont.eu/
pt pfa-ul meu din alt judet
f f multumita, de fiecare data cand am avut intrebari au fost pe faza si au raspuns in timp scurt

3 Likes

Mersi. Le-am trimis un mesaj.

1 Like