Refactoring UI group buy

design

(Constantin Campean) #1

Cine mai este interesat de a cumpăra pachetul întreg pentru Refactoring UI?
Sunt dispus să plătesc a 3 a parte din 149$.
LE: la sugestia lui @navaru am adaugat și optiunea de a contribui cu orice sumă iar dacă din voturi strângem suma necesară, fiecare participant primește tot pachetul indiferent de contribuția financiară.
LE2: vă rog să votați din nou pentru că în primul pool am greșit 33% din 150

• 1$
  • 5$
  • 10$
  • 15$
  • 20$
  • 25$
  • 30$
  • 35$
  • 40$
  • 45$
  • 50$

0 participanți

(Marian Popescu) #2

Pun și eu, deci 2/3. Cine vine cu partea 3/3?

(Ionuț Staicu) fixat la nivel global #3

(Eugen) #4

I’m in. Pune un poll, te rog, cu: $10, $20, $30, $50 sa dam click fiecare cu cat e dispus sa dea, sa-ti fie mai usor altfel impartim la cati suntem.

(Ionuț Staicu) #5

Cred că ai înțeles greșit. Era nevoie de 150$, @Costi și @popescumarian au venit cu câte 1/3. Și mai e nevoie de încă 1/3 :slight_smile:

(Constantin Campean) #6

Da, la abordarea asta m-am gândit. 33% pun eu plus alți care mai vor să contribuie cu diferența.

(Alexandru Bugarin) #7

Ma bag si eu.

(Ionut Dinu) #8

Sa nu ti se razgandeasca lumea cand o sa vada ca la $1 e aceeasi treaba. Cred ca ar trebui deja sa colectezi si banii ca sa stii pe cine te bazezi si dai refund dupa daca e vreo problema.

(Constantin Campean) #9

@navaru, @Alexandru_Bugarin @sky0000, @citizennick, @dinu vă rog să-mi trimite-ți suma cu care vreți să contribuiți în contul de paypal.
Scrieți-mi într-un mesaj adresa de email, la care să vă trimit pachetul.

(Eugen) #10

You’ve sent 30,00 USD to Constantin

(Andrei Damoc) #11

You’ve sent 10,00 USD to Constantin

(cdruc) #12

You’ve sent 15,00 USD to Constantin

(George Jipa) #13

(Adrian Tufă ) #14

You’ve sent 15,00 USD to Constantin

(Alexandru Bugarin) #15

Am trimis 20$, diferenta pana la 150$.

(Alexandru Daniel) #16

Am trimis si eu 10$ (am votat in poll-ul initial), in acesta nu am mai apucat la timp. Eventual va contribui @Costi cu 10$ mai putin, sper ca este in regula.

(Eduard-Dan Stanescu) #17

Prima impresie: nu merita cei 150$.
Ma asteptam la mult mai mult pentru pretul ala.

Asteptam, poate mai introduc ceva in update-uri.

(George Jipa) #18

Iar daca-i urmareai inainte pe Twitter / Youtube… impresia e si mai pronuntata. O parte din lucrurile din carte… sunt deja postate (gratuit) intr-o forma sau alta. Iar cand cumperi nu ti se pare ca te-ai ales cu mare lucru.

Anyway, poate ca nu merita $150, dar cu siguranta merita mai mult decat am dat fiecare pe ea. Plus de asta, sunt sigur ca vor mai adauga pe parcurs. :slight_smile:

(Florin Matincă) #19

Am vazut tarziu postarea, se mai poate contribui ? As fi fost si eu interesat.

PS : O alta carte interesanta, aparuta acum ceva timp - https://nathanbarry.com/webapps/

(Constantin Campean) #20

@florinmatinca Da,