RFC: Crowdsourcing pentru DevForum

Intai de toate, imi cer scuze de ressurect. Cam astea ar fi lucrurile de care as vrea sa ma leg:

(Ca o paranteza:) Tinand cont ca de la prea multe flaguri in 24h se poate primi 7 zile de bann, nu ar fi mai ok sa fie invers? Nu intreb de-alta, dar eu am primit respectiva pedeapsa din cauza asta (in caz ca va intrebati de ce nu am fost activ lislele trecute; @IonutBotizan, aici ai raspunsul)…

@isti37

Nu mai bine folosesti bitcoin, ca sa nu stie aia daca incerci sau nu sa faci evaziune?[/details]

[details=@andreitelteu][quote=“andreitelteu, post:15, topic:3517”]
Cred ca ar fii mai relevant sa avem in romania o platforma de joburi tech facuta si fondata de programatori, de comunitate, comparativ cu best jobs
[/quote]

In afara de partea cu “fondata de programatori [ca si] comunitate”, din cate stiu eu exista cateva. Uite un exemplu. Dar sunt de acord ca Devforum ar putea avea mult de castigat daca ar avea propria platforma de joburi. Cat despre freelance work, stiu doar de Toptal, in .ro.[/details]

[details=@Vlad_Radu][quote=“Vlad_Radu, post:17, topic:3517”]
Adica vin mai multi, propun niste mici proiecte si ne implicam cu ajutatul dar extragem si niste beneficii.
[/quote]

That’s the way Open Source is supposed to work…
Ce ziceti de o organizatie pe Github, iar primul proiect sa fie ceva micut, sa incercam sa colaboram, sa ne obisnuim cu ceilalti, caci sunt sigur ca se vor ivi probleme. [/details]

[details=@mirceaciu][quote=“mirceaciu, post:19, topic:3517, full:true”]
Pe un @blog as sari si eu cu niste articole.
[/quote]

Si eu as putea, intr-un final, sa scriu un zid de text, fara sa-mi iau flag…

Ontopic:

Un set de 5 intrebari standard, din care minim 3 intrebari sa aiba un raspuns cu intre 20 si 50 de cuvinte?

Permiteti-mi sa vin si cu un exemplu: Se da link-ul acesta.

  1. Ce ti-a atras atentia? Faptul ca mi-a fost foarte greu sa-mi dau seama daca e tip sau tipa. E tipa. S-a mentionat ca atunci cand sunt mici, copii raspund chestii pe care noi le gasim haioase, dar daca spun ca vor sa fie mai multe lucruri in acelasi timp, le zicem ca nu o sa poata.

  2. De ce recomanzi? Fiindca prin informatiile oferite mi-a luat o piatra de pe inima, deoarece acum stiu ca nu sunt doar eu in situatia asta, ci si o gramada de oameni de succes. So there’s still hope for me…

  3. Cum ai rezuma? Este normal sa ai multe hobby-uri, lafel cum este normal sa ai putine hobby-uri. Cateva din persoanele celebre care sunt multipotentialiste sunt: Thomas Jefferson, Benjamin Franklin, Sir Isaac Newton, René Descartes, Archimedes, Aristotle.

  4. Cu ce nu esti de acord? Cu faptul ca inca n-am ajuns pe marte… (Nu am nimic impotriva, spun pas.)

  5. Ce ai avea de adaugat? Lapte in cafea. (Nu am nimic de spus, ma abtin.)


Deasemenea, daca ati ajuns aici si considerati ca postul acesta lasa de dorit din punctul de vedere al calitatii, va rog sa imi spuneti (pe privat, preferabil, sau intr-o discutie de la Offtopic in care sa-mi dati tag) ce am gresit si cum as putea sa evit acea greseala, ori sa o repar, pe viitor.