Se feresc companiile de experienta?

Toxic înseamnă cum comunici ceva.

Este o diferenţă între „codul ăsta e o mizerie bă tâmpitule” vs. „cred că aici s-ar fi putut scrie aşa sau aşa”. E aceeaşi idee, comunicată diferit. Toxic sau nu.

6 Likes

Nu cred ca a murit din cauza asta . Eu am zis ca va muri de când am cumpărat iPhone-ul 4 a fost primul cu micro SIM anul 2010 și am văzut cum cea ce mi l vindea a trebuit sa taie cartela sim cu un instrument metalic ca sa o micșoreze angajata in cauza a întârziat 5 minute in a putea realiza operațiunea . Atunci știam ca va muri el a investigat in antene iPhone avea probleme de conexiune înainte de a scoate iPhone 4 el a deschis Apple Store in toate capitalele lumii in timp ce îmi micșorau cartela sim am știut ca singura lui forma de a convinge toate companiile de telecomunicații ale lumii sa achiziționeze instrumente metalice pt ai face lui simul mai mic plus ca trebuiau sa plătească angajații in timp ce ii decupau simul e un cost enorm la nivel Mundial iar el avea faima de a răsturna nokia si mai înainte de asta industria muzicii si tot așa. Deci singura metoda prin care putea sa convingă companiile de telecomunicații era sa le zică ori micsorezi



simul ori mori căci telefonul lui nu avea nevoie de sim am ajuns acasă si i am zis iubitului sa îmi dea simul lui am configurat what app iar când am schimbat simul numărul meu de What app a rămas cel configurat iar el după a micșorat simul pe dispozitiv ce scotea pe piața . In acel moment i am zis fostului meu iubit Steave Jobs va muri cu toate ca e viu in inima mea forever .

Jeez, cineva s-a jucat cu un bot de AI. De ala care generează știri imaginare pe o anumită temă.

2 Likes

iPhone a fost primul telefon cu SIM mic și partea interesantă este ca a fost implementat exact după ce el investigase un an pentru a își îmbunătății conexiunea , Companiile de telecomunicații in Spania cel puțin nu erau pregătite sa îl taie automatizat ceea ce ma face sa cred ca și in restul lumii deci au investit timp și bani pt ai implementa moftul in general pe o piața de desfacere cei ce vând același tip de produse servicii sunt in competiție dar când un terț vrea sa intre pe piața lor de desfacere se unesc cei ce deja o dețin la o așa implementare cu siguranța au avut reuniuni sa ajungă la o înțelegere iar singura metoda de a fi convinși sa continue ai vinde dispozitivul lui Steve Jobs decupand Simul manual plus investind in dispozitive metalice pt a îl putea decupa era sa le spună ca ori o fac ori le scoate Simul și își vinde dispozitivele in Apple Store care deja existau iar cumpărătorii lui stăteau in liste de așteptare câte doua luni la apariția dispozitivelor noi. Steve Jobs crease o cultura.
In 2010 când am cumpărat iPhonul am stat la rând 4 ore într-un centru comercial plus ca așteptasem vreo doua luni pana m au sunat sa vin sa îmi ridic telefonul. Fiecare angajat întârzia 5 minute in Decuparea Simului. In caz de așa schimbări a unei piețe de desfacere guvernele negociază in avantajul companiilor de telecomunicații. Aceste companii deja o plătiseră cu what app ul înaintea apariției acestuia telefonică lua un euro și pe mesaj trimis , plus tot in aceiași perioada li s au ars doua centrale pe coasta soarelui. Deduc de aici ca au opus rezistența schimbării și la fel ca ei celelalte companii de telecomunicații . Deci negocierea a fost la roșu .
Dacă Steve Jobs ar trai azi cred ca telefoanele noastre nu ar avea Sim prin urmare companiile de telecomunicații ar fi pierdut un serviciu principal pe care îl oferă .

Felul lui de a fi incomoda :slightly_smiling_face::v:

Acum am înțeles mai bine.

Păi telefoanele de azi nu au sim demult, eu folosesc doar esim de ceva ani…Atât în US când merg cât și în europa.

Voi chiar interactionati cu bot-ul?

1 Like