Server VPS in CE

Salut,
As avea nevoie de un server VPS domiciliat in CE
Serverul trebuie sa aiba asistenta si cPanel cit si ssl gratuite pentru domeniile prezente pe acesta
Poate cineva sa imi recomande un serviciu
Cu stima
Ioan

1 Like

Daca prin CE, te referi la UE

Digital Ocean - Au locatii in Europa, Amsterdam de exemplu
Hetzer
OVH (desi au avut un accident urat data trecuta)
IntoVPS cc @adrian-a :slight_smile:

Cam toti providerii de cloud au locatii in UE

1 Like

In Europa avem servere in Amsterdam, Londra, Bucuresti, Cluj.

Cu cPanel inclus in pret, managed, backup etc. (administrare din partea noastra):

Fara administrare din partea noastre si poti cumpara aditional si licenta cPanel de la noi (IntoVPS este tot un brand Hosterion)):

contabo.com este la un nivel destul de consistent si jos ca bani(germania)

În cazul în care sunteți interesați de un serviciu VPS cu administrare gratuită, vă putem pune la dispoziție următoarele configurații:

Serverele sunt localizate în București, la GTS Data Centers.
Privind licența cPanel, puteți opta pentru mai multe variante, începând de la cea Solo (1 Cont) până la versiuni cu 100, 250 conturi WHM.
Certificatele SSL sunt generate automat pentru toate domeniile adăugate la nivelul serverului și nu implică costuri suplimentare.
Dacă aveți nevoie de orice alte informații cu privire la serviciile VPS Hostico, operatorii noștri vă stau la dispoziție:

buna, eu am nevoie de cPanel pe windows, pacat oferta era buna
eu am nevoie de un server cu caracteristicile de aici (Snappy 2000) cu cPanel in windows.
https://www.hostgator.com/vps-hosting

1 Like

cPanel pe Windows? N-am mai auzit pana acum. Se pare ca cineva ti-a dat o cerinta imposibil de indeplinit. Mai pe scurt, ti-a spus “frumos” ca nu vrea sa lucreze cu tine si te-a trimis la cautare dupa merele de aur (care exista doar in basme).

2 Likes

scuze am nevoie de un server windows cu cPanel, cred ca asa este corect!
am lasat di specificatiile de la serverul pe care il am acuma la Hostgator

Se refera la asta:

cPanel is available on Linux-based hosting plans, such as Linux Shared, Reseller, VPS, and Linux Dedicated Servers.

“Plesk is available on Windows Hosting and Dedicated Hosting.”

1 Like

Crezi că este posibil ca atunci când spui cPanel să te referi de fapt la un panou de administrare ce-ți permite să faci chestii, nu neapărat la cPanel per se? (gen cu Xerox, Adidas etc)

Dacă da, poate că și Plesk este o opțiune, cum a zis @dinu mai sus.

1 Like

Regele gazduirii Windows e chiar producatorul Windows, Microsoft.

Cum s-a ajuns la nevoia de gazduire sub Windows e partea a 2-a…

cPanel (firma și produsul cu același nume) a avut o tentativa să intre pe Windows. Au renunțat acum câțiva ani, la scurt timp după ce au scos produsul.

Ca panou de control pe Windows e consacrat Plesk.

As fi curios cum arata exact cerinta emisa de persoana tehnica.