SMS gateway România

La SMSLink.ro costurile sunt semnificativ mai mici si platesti de asemenea doar SMS-urile outbound (SMS-urile transmise catre utilizatori). In plus ai o serie de avantaje extrem de importante, dintre care as aminti urmatoarele:

Suntem unul dintre furnizorii principali de servicii SMS din Romania cu un trafic de peste 15 milioane de SMS-uri lunar si peste 12 ani de experienta in servicii SMS.

Pentru comunicare bidirectionala, prin numar scurt cu tarif normal, alocat in regim dedicat, de exemplu, costurile la SMSLink sunt de 3 - 4 ori mai mici.

Salutare tuturor,

Am vazut ca s-a discutat despre integratori externi, Nexmo - care au fost cumparati, acum sunt Vonage , MessageBird, Twillio - toti acesti agregatori, au nevoie de parteneri locali pentru a livra mesajele, in cazul acesta majoritatea mesajelor trimise de acesti in Romania sunt livrate prin sendSMS.ro - asa ca daca ati avut incredere in ei, cu siguranta puteti avea in vedere si serviciile direct de la sendSMS - mai putine puncte posibile de failure.

Consider ca avem un API destul intuitiv si usor de implementat, documentatia completa o gasiti aici: https://www.sendsms.ro/api/ , de asemenea module sunt pentru majoritatea platformelor, integrari multipe - iar daca nu sunt , facem :slight_smile:

Tutoriale video, manual de utilizare aplicatie, support…toate acestea sunt standard si gratuite oricand si orcui.

Pentru cazuri extreme oferim si conexiune SMPP ( acesta este standard-ul de conexiuni intre operatori / agregatori - pentru volume mari - peste 100k/zi )

Cred ca suntem singurii din RO care are implmentat si respecta Sistemului de Management al Securității Informației ISO 27001.

In cazul in care aveti ceva intrebari, ale caror raspunsuri nu le gasiti pe sendSMS, va stau la dipozitie pe liviu {@} sendSMS [dot] ro.

Spor and Stay Safe !

Wow, şi ţi-ai făcut cont doar pentru plăcerea de pune la punct pe cineva? :slight_smile:

9 Likes

Salut,

Ma bucur ca am descoperit acest topic, noi suntem un fost client al sendsms.ro (Any Media Development SRL) si va recomand tuturor sa deschideti ochii cand alegeti un furnizor SMS, pentru ca sa nu ajungeti in situatia noastra.

Am avut surpriza neplacuta sa constatam dupa o perioada de la inceperea colaborarii cu Any Media Development SRL (sendsms[.]ro) (romanian-companies.eu/any-media-development-srl-30242804/), faptul ca firma conectata Any Place Media SRL (romanian-companies[.]eu/any-place-media-srl-24172712/), avand asociat pe dl. Liviu Baltoi, avand site-ul raftonline[.]ro, fiind de asemenea si seller in eMag Marketplace, cu peste 5000 de produse (de la obiecte de uz casnic, jucarii la echipamente IT&C) emag[.]ro/anymdrlp/4338/v, sa inceapa sa vanda exact gama de produse (de nisa) pe care o aveam noi in portofoliu.

Am constatat ca interesul in gama noastra de produse a aparut tocmai ca urmare a analizarii SMS-urilor transmise catre clienti la plasarea comenzii, prin faptul ca au ales sa vanda exact produsele best-seller, orientandu-se dupa valoarea comenzii care aparea in SMS si pretul produselor de pe site, mizand ca majoritatea clientilor cumpara un produs per comanda, ceea ce arata o lipsa majora de caracter.

In plus, am mai constatat ca numerele noastre de telefon, care se regaseau in baza de date care a fost incarcata de noi in platforma sendsms[.]ro, au inceput sa primeasca SMS-uri de marketing pentru magazinul lor online.

La o cautare pe Internet, pe care din pacate noi nu am fost inspirati sa o facem inainte de inceperea colaborarii, am descoperit ca nu suntem singurii in situatia asta.
Evident ca in urma acestei situatii am renuntat la serviciile lor si acum lucram cu un alt furnizor - nu o sa dau nume, pentru ca nu au nevoie de reclama. Vom vedea si ce putem face din pct. de vedere legal impotriva sendsms[.]ro.

In plus, pot sa confirm si eu ca Any Media Development SRL (sendsms[.]ro) ne-a ofertat si noua SMS-uri prin cartele SIM - oferta primita chiar de la dl. Liviu Baltoi, pe care o pot atasa aici oricand ca sa dovedesc ca minte cu nerusinare cand sustine ca ei nu au ofertat niciodata astfel de servicii, afland ulterior, de la actualul furnizor, ca o astfel de servicii sunt ilegale.

Mai mult, cautand pe Internet, am descoperit ca dl. Liviu Baltoi este implicat si in alte business-uri, de exemplu VAG AUTO NET SRL - romanian-companies[.]eu/vag-auto-net-srl-35786793/ cu piese auto, dar si altele cu parfumuri arabesti samd., toate avand rezultate submediocre, ceea ce ma duce evident la concluzia ca dl. Baltoi incearca din toate cate putin, nefiind un mare om de afaceri, dar cautand cu atentie ce fac altii ca sa copieze si el ce se poate.

Și ce recomanzi în locul lor?

Două chestii care mi-au sărit în ochi:

1. Nu ai un contract care ar trebui să prevină situații de genul? Sau abia acum citiți contractul?

2. Mi se pare că toată povestea asta spusă de tine este mai degrabă un atac la adresa lui @Liviu_Baltoi nicidecum la adresa sendsms. Jumătate din ce ai scris este despre individ, nu despre firmă.

PS: Poate că ar fi frumos totuși să te semnezi cu nume, prenume (și firmă).

are cineva experiente recomandari actuale cu api pt sms cu tinta pe romania?

tks,