Solutie buna de hosting

Srv.ro all the way. Ii stiu de peste 10 ani. De ce srv? Sunt printre putinii care verifica manual toate domeniile hostate, deci great neighborhood. Nu vreau sa discut despre uptime, ireprosabil. Datacenter in Bucuresti, suport extraordinar. Ii stiu personal, sunt baieti seriosi, harnici, parolisti.

1 Like

Buna seara, va invit sa incercati un vps de la noi timp de 10/zile.
Vezi site-ul nostru

Puteți să încercați platforma de administrare cloud computing, Cloudways. Cu această platformă, puteți găzdui aplicația pe cloud cu doar un singur clic. Acest lucru vă va economisi timp și efort. Puteți începe să utilizați această platformă astăzi gratuit pentru o perioadă limitată de timp. Puteți utiliza serverele la un cost mult mai mic, utilizând acest cod de cupon: 4JULY, care vă oferă 20% reducere la primele 4 facturi.

Da, TLH.ro, e super ok :smiley:

Alistaro.ro este ok pentru VPS sau intovps.ro, voxility pentru colocare daca ai serverele tale sau proiecte care sa necesite hosting dedicat. Daca vrei un hosting foarte bune pe extern recomand aruba.it.

TLH.ro si Alistaro.ro sunt in datacenterul de la Voxility (infrastructura lor este excelenta) depinde doar foarte mult cum sunt serviciile de suport si ce asteptari ai pe zona aceasta de client service.

Sunt curios legat de srv.ro cum este partea de colocare sau ai doar hosting obisnuit? Eu le-am cerut o oferta online pentru colocare si nu mi-au raspuns niciodata. Ceea ce imi ridica semne de intrebare este conectivitatea de 10 Mbs pe extern si 100Mbs pe metro ceea ce mi se pare foarte slab. Folosesti serviciile lor pentru trafic mare sau doar ceva moderat?

Dupa achizitia xservers,mxhost si gazduire anul trecut, R22 a anuntat achizitia a trei noi companii de hosting din Romania: TLH (Top Level-Hosting) ,HostVision si Rohost.

Iti recomand siteground pentru siteuri Wordpress.
Pretul e bun si serviciile sunt foarte ok.