Solutii pentru accesarea unui site interzis in RO

Nu e secret, dar degeaba ti-l dau.
E limitat in functie de IP. Tii minte bine, nu e disponibil pt public.
L-am cautat si eu mult, acum vreo 3 ani, si degeaba.
E disponibil doar pt anumiti afiliati…

Eu sunt afiliat, dar sunt prea mic, si am facut rost de el de la un amic…

Ah, ok, da, stiu de alea insa nu ma interesa afilierea. Mersi oricum.

Oricum, avatarul imi pare cunoscut, cred ca ne “stim” de pe fostul arhibet.

Da, de acolo prob ne stim. Scriam si acolo.

Eu am tipsterbot.net, dar acum e in oarecum in aer deoarece caut o noua sursa de meciuri. Dar cum sunt prins cu job-ul full-time, merge mai greu :slight_smile:

Mi-amintesc. Mi-a placut proiectul. Gasesti in multe alte locuri o lista cu meciuri.
Iti bati capul prea mult prin faptul ca vrei un odds feed. Daca nu ai nevoie de cote, n-ai nevoie nici de odds feed :slight_smile:

@Adrian_Zaharia

Eu am tipsterscorner.com
Daca vrei sa iti popularizezi site-ul, mai posteaza din cand in cand pe bettingadvice.
Dintre toate site-urile de pariuri, ala are cel mai mare trafic, conform SimilarWeb.

Am dorit sa spun ca unul din motivele pentru care ai folosi hosting free ar putea fi:

  • site-ul nu este (complet) gata, ca atare inca testezi chestii si nu doresti sa platesti (bani) pentru acele teste
  • ai epuizat banii pe care ii aveai la dispozitie pentru site, ori doresti ca site-ul sa se intretina singur, cel putin pana se poate intretine singur
  • se doreste marirea profitului produs de site, iar folosirea de free hosting pe post de proxy-uri este una din optiunile gasite
  • poate vrea sa faca un script pe care sa il vanda catre mai multi utilizatori, iar acestia sa poata sa isi seteze propriile proxy-uri

A dezvolta/testa o aplicație într-un mediu cât mai diferit de producție? Ce poate ieși rău din asta?

Cam ce buget crezi că poate avea un proiect astfel încât 5€/lună să fie o sumă prea mare?

  1. La fel ca mai sus: ce profit ar putea avea un produs astfel încât 5€ în plus s-ar considera „mărirea profitului”?
  • free hosting, cu tot felul de limite, rezonabile sau nu? Ei, dar din asta chiar nu are ce să iasă rău!
1 Like

Un proiect part-time, dezvoltat din bani proprii? Sau pentru un indian/african care o sa il foloseasca ori cu hosting free, ori cu hosting foarte ieftin?
Poate sau nu sa iasa rau, riscul si-l/se asuma.

Edit: Sau, poate, un proof-of-concept, caz in care te intereseaza doar sa mearga si sa fie cat de cat scalabil.

are sens si ce spune Saioit, si e de bun simt si remarca lui Ionut.

1 Like

Salut,

Am dat si eu un quick search pe thread dar nu am gasit propunerea asta : un plugin de browser https://hola.org/ care te conecteaza la alte proxy-uri / VPN-uri.

Este free si merge in principiu.

Stefan

@brunomag http://adios-hola.org/ :slight_smile:

1 Like

@imanidiot
E bine de stiut, mersi. L-am folosit destul de rar, prefer propriul VPS in general cand lucrez cu clientii.

Am inteles ca Opera are acum un free VPN incorporat. Ati vazut ?

:smiley:

1 Like

Mai exista un startup din RO care ofera servicii de VPN. Uitasem de ei + un mic articol atasat in URL ( venturebeat.com/2016/04/29/why-the-apple-fbi-battle-made-people-realize-the-importance-of-privacy-faster-than-snowden/ )

http://www.cyberghostvpn.com/

Au fost parteneri la ultimele How To Web-uri. Apropo, a fost cineva ?

1 Like

CyberGhost sunt romani? Deci asa se excplica de ce hostingul free de la ei e ca si cum n-ar fi… desi se lauda cu el…