Sunt interesat de un J/V: am nevoie de un „Pythonista” :)

Salut,

Dispun de toate „piesele” unui automatism în Python, pentru a construi site-uri AI-based, dar nu știu să le pun laolaltă. Prin urmare, am nevoie de un programator bun în Python.

Postul este despre un J/V, nu pentru regular paid work, so no strings attached.

Ideea este bună, se fac bani din asta pe termen mediu și lung.

Cum poate să mă ajute?

Să scrie și să „mențină” un script care va prelua, analiza un input, va crea conținut și-l va publica pe câteva site-uri. Totul este prin APIs și trebuie să fie rulat de pe un VPS.

Ce am:

  • cunoștințe solide de SEO (the elephant in the room)
  • rețeta platformei - WP framework, minimal blueprint, hosting performant cu setări probate, ce poate să susțină sute de mii de posturi, costuri super-decente
  • rețeta construirii structurii articolelor bazate pe topical clusters
  • rețeta generării de conținut AI în jurul structurii topice
  • rețeta publicării articolelor
  • nișe care merg perfect cu AI content
  • buget pentru domenii, hosting și poate ceva content marketing (links)
  • ceva cunoștințe despre programming în general, Python în particular
  • mii de site-uri construite pe WP (dar și alte platforme)
  • site-uri care produc ceva bani din automatisme
  • timp pentru proiect - discuții, dezvoltare
  • încredere în oameni

Discutăm despre timp și %. Vreau J/V și motivele pentru care nu doresc un angajat sunt două:

  • vreau ca persoana să se implice activ, să-i pese de propriul venit pe termen mediu și lung, să vrea să muncească pentru el
  • vreau un singur dev, reliable pe termen lung

Proiectul constă în site-uri care ar trebui să poată fi monetizate cu AdSense sau native ads.

Sunt un om corect, destul de bine conectat în SEO la toate nivelele. Pot să garantez că cel mai important aspect al proiectului este, de fapt, ideea.

Mai multe pe PM. Pentru a fi eficienți, n-ar strica să te prezinți, fără CV-uri.

Discuții ulterioare pe Skype.

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.