Sysadmin junior / medium / senior

Candidatul ideal

Experience & Qualifications:

  • Strong knowledge and experience of Linux systems administration .
  • Basic knowledge of automation tools (Chef/Puppet) .
  • Experience in the administration of RDBMS databases (MySQL, PostgreSQL)Responsibilities:• Monitoring and managing all environments .
  • Designing, scaling out, and maintaining a Cloud-based infrastructure.
  • Developing Scripts and great ideas to automate system deployment to scale the infrastructure
  • Build deployment, management, monitoring and security systems using DevOps techniques
  • Facilitate, manage and communicate information related to server environments – their current state, deployed versions and availability to developers, QA, PM

Se poate pe bază de freelancing ? Remote ? Locație ? Echipă ? (site/blog)

freelancing - Locatie ca sa muncim in echipă .

Vin cu o mica critică pentru anunțul acesta de angajare. În exercițiul muncii am văzut greșelile astea repetate, și duc la performante slabe pentru anunțuri.

Pe rând:

  • Doar requirements. Nimic despre companie, mediul de lucru, tipul de proiect, remuneratie, beneficii etc. In peisajul hiper-competitiv al angajărilor IT, pierdeți o ocazie mare de a convinge candidații. Inainte de a se ajunge la cerinte, rebuie sa fie practic un sales pitch pentru companie si pozitie.
  • Nivel in cariera confuz. Angajați pentru junior, medium, si senior, dar cerințele sunt identice. Mie asta îmi transmite că ori se angajează en-gross, ori că o să fie situație gen vrem senior pe bani de mid-level.Ca idee, mie imi pare o pozitie mid-level. Un junior n-o sa aiba atata experienta, iar un senior n-o sa fie challanged de catre rol. In ambele situatii lumea n-o sa continue cu procesul de recrutare.
12 Likes

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.