Team Lead / Java middle-senior / QA Automation Engineers @ Edenred Digital Center - Bucuresti

Salutare!

Formăm o echipă nouă în cadrul Edenred Digital Center în București. Pentru asta căutăm un Team Lead, dezvoltatori Java middle-senior și QA Automation Engineers (tot cu Java).

Lucrăm pentru PPS - PrePay Solutions, joint venture între Edenred și MasterCard, compania din spatele multor fintech-uri din lume.

Proiect la început de drum, cu arhitectură modernă bazată pe microservicii. Lucrăm pe stack clasic de Java (11), cu Oracle ca DB, Hibernate/JPA, SpringBoot, JUnit, Cucumber, Docker, etc. Facem strict backend, niciun fel de frontend.

Lucrăm Scrum în echipe mixte (Dev & QA) de 5-6 oameni.

Salarii în media pieței, beneficii mișto. Sediul e în București, la Eroii Revoluției (fostul City Mall).

Mai multe detalii aici: https://www.linkedin.com/jobs/view/2183540223/

Aplicare pe LinkedIn sau pe email la [email protected]

1 Like

Este foarte bine ca ati inceput cu Java 11. Spor la gasit oameni! :smiley:

2 Likes

Eu am aplicatia Edenred si are reclame desi e o aplicatie comerciala, nu gratis, ei primesc un comision.

  1. Java 11 e ultimul Java cu LTS (Long Time Support). Următorul o să fie 17.

  2. Cel puțin în cazul echipelor pentru care recrutez eu, n-ar trebui să se întâmple. Spun asta și candidatului, la interviu, că o să primească un feedback indiferent de decizie. Dacă s-a întâmplat, a fost o scăpare și îmi cer scuze.

Mai întâi să vedem dacă sunt candidați. Fără posibilitatea de munca la distanță, căutând fix pe o tehnologie și nu dezvoltatori software în general, oferind plata in ton cu restul firmelor tind sa cred că nu vor fi candidați pe care să-i respingă…

N-are sens ce zici.

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.