Telemunca si alte discutii despre ea

Salutare !

Dupa cum stiti acum acesta forma de munca este reglementata legal.

Banuiesc ca sunt persoane de aici care au mai muncit de acasa.

Cum a fost ?
Ati fost mai productivi ? Mai neproductivi ?

M-ar tenta sa incerc.

1 Like

Îți dai seama că treaba asta este extrem, dar extrem de subiectivă și ține strict de persoana în cauză. :slight_smile:

2 Likes

Sunt multi parametrii pe care trebuie sa ii ai in considerare. Daca te organizezi cum trebuie ai șansa să fii mult mai productiv acasă din proprie experiență. Dar asta înseamnă să ai un spatiu desemnat de lucrat, să nu ai întreruperi (care pot fi mai greu de gestionat acasă - colegii te înțeleg că ai treabă. Copilul, cățelul, soția etc poate nu), sa te organizezi cu mâncarea, sa ai același environment tehnic etc.

Alminteri poți folosi wfh că un compromis ocazional pentru când ai alte treburi. Un perk bun al jobului, dar nu ceva fundamental.

3 Likes

Yup !
Este :slight_smile:

Initial ma gandeam la task-uri mai mici care pot fi facute si de acasa. De exemplu, noi la serviciu avem un wiki intern, iar eu sunt responsabil sa mai scriu in el.


Din ce am inteles poti lucra de oriunde, nu numai de acasa. Deci poate intr-o cafenea sau ceainarie linistita.

Intr-adevar sunt ceva chestii de avut in vedere

Am mai vazut companii care ofera acest perk.

Oricum putem fi de acord ca angajatorul va trebui sa verifice cumva ca cel care lucreaza away isi face treaba.


Cei drept la partea cu organizarea stau cam prost

Are cineva un model de act aditional la CIM pentru telemunca, de oriunde, cu program flexibil?