The Story Of The Fraudulent Coder

Acum câțiva ani am avut un puști ca Bryan pe care îl mai ajutam cu una-alta. Căile noastre s-au despărțit în momentul în care m-am prins ce fel de persoană este; din fericire nu s-a ajuns la angajări.

https://shakycode.com/the-story-of-the-fraudulent-coder-d4c6fcf273f7#.llfhzsn7x

4 Likes

Daca esti in grupuri pe fb o sa vezi constant oameni care posteaza probleme (probabil primite la facultate/ interviu) si asteapta ca cineva sa le dea mura-n gura.

1 Like

zicem că înțeleg situația cu facultatea. De exemplu, cursurile făcute nu au legătură cu specializarea (de exemplu: prin 2002, la electronică, ni se preda MS Office. La ce se presupune că ne-ar fi folosit Office este încă un mister).

Dar să trișezi la un interviu doar pentru a fi dat afară peste X luni? E stupid din orice punct de vedere…

1 Like

dpmdv este estential sa stii sa folosesti macar excel si word, dar am intalnit foarte multe persoane care nu stiu nici macar la nivel basic.
Personal refuz foarte multe invitatii la interviuri pentru ca nu sunt familiariazat cu frameworkurile… iar altii asteapta solutii dea gata doar ca sa obtina jobul…

Si nu e nici vorba de a trisa la interviu, o mare parte din persoanele respective nu doar ca vor sa li-se dea rezolvarea, dar nici nu vor sa invete ceva. Le dai link-uri sau le explici, iar ei cer codul.

1 Like