Time tracker de la Toptal: TopTracker

La @cristianciofu am văzut că Toptal a scos o unealtă de time tracking.

Nu-mi (dis)place în mod deosebit; încă încerc să mă obișnuiesc cu el și să mă adaptez la ideea de a nu avea un tracking automat al ferestrelor (cum face paymoplus). Până acum am observat că interfața web e destul de buggy.

https://www.toptal.com/tracker/

Eu inca nu l-am testat, dar poate weekendul asta ca tot am un mic proiect.

Momentan (cum am zis si in articol) folosesc Toggl si pot zice ca nu e rau deloc. Dar na, poate gasesc ceva care sa ma impresioneze incredibil la TopTracker :smiley:

Paymo l-am folosit acum multi ani, dar la un moment dat stiu ca ceva nu se lega cum trebuie (nu mai retin care era chestia ce nu imi placea). Stiu insa ca este o solutie made in Romania, deci cred ca o sa reincerc sa arunc o privire si asupra produsului lor :slight_smile:

https://wakatime.com/i/madalingrama (referral link) aţi folosit?

Și da, îl folosesc. Sunt diferențe mari între ce raportează Waka și ce raportează PaymoPlus, dar niciodată nu sunt diferențe consistente: în unele zile unul raportează mai mult, în alte zile celălalt raportează mai mult…

2 Likes

Why is it free? what’s the catch?

Din FAQ-ul lor:

Is TopTracker really 100% free (i.e no trial period, no upsell, etc)? What’s the catch?

Yes, all the functionality available in TopTracker is completely free. There’s no catch and no strings attached. It’s simply not something we’re looking at as a source of revenue.

We built TopTracker because we’re always looking for ways to empower and make things easier for freelancers, and time tracking has been one of the most frequently discussed pain points amongst the freelance community. Most existing solutions force freelancers to pay for use and/or lock them into subpar job platforms. Our goal with TopTracker was to provide an easy to use tool that gives freelancers full control, is completely unobtrusive, and is of extremely high quality, without the caveats of other time trackers.


Presupun că adevăratul motivul este să adune ceva statistici suplimentare despre programatori, astfel încât procesul lor de selecție ar fi un pic ușurat.

1 Like

Presupun că nu ai fost plătit la oră vreodată?

8 Likes

(postări retrase de autor, vor fi şterse automat în 24 de ore, cu excepţia cazului în care mesajele sunt marcate)

Cum faci estimari pentru proiecte noi fara date de acest gen?

3 Likes