Trello Is Being Acquired By Atlassian

In short: you can expect Trello to become even more awesome and more fun than it is today. We’re as committed to our original vision and brand as we were on launch day but we now have more firepower to fulfill that mission. We will continue operating as a standalone service, and we will continue to integrate deeply with all of the tools available out there that help people collaborate (and you can look forward to some great integrations with HipChat, Confluence and JIRA).

Ceea ce probabil se traduce prin „trello gratuit pentru primii 5 utilizatori, apoi 20$/utilizator” :smiley:

1 Like

Trello - cea mai faină alternativă la Jira.
Wait, what? Of, ce se întâmplă cu lumea asta…

1 Like

Am lucrat cu ambele, atât în echipe mari, cât și în echipe mici. Hai să zicem că Trello a fost o alternatiă la Jira în cazul echipelor de 3-4 oameni, dar când numărul participanților se ridică la zeci de membri, povestea se schimbă dramatic. Să nu uităm de integrarea out-of-the-box între Jira și Bitbucket care-mi permite să fac chestii de genul:

git commit -m "ISSUE-647 #time 4h Disallow login for drunken users #move-to-review"

pentru a trimite rezolvarea spre review și a înregistra timpul petrecut. (Știu că și Trello poate fi integrat cu multe servicii, dar asta și multe altele vin de-a gata în universul Atlassian.)

…Și chiar dacă n-ar fi așa, tot nu văd cum ne afectează faptul că Trello își schimbă proprietarul. Nu e ca și cum l-au cumpărat ca să-l închidă!

…Și chiar dacă l-ar închide/strica, există alternative (poate chiar mai bune) la Trello, cum ar fi Favro.

7 Likes

4 postări au fost mutate într-un nou subiect: Forma și semantica mesajelor de commit