User Story pentru "Finding programming partners" PWA website

Salut, sunt curios daca putem gasi totusi partenerii pe care nu i-am gasit aici Cum găsiți parteneri? sub forma de sugestii cum sa dezvoltam o aplicatie, de fapt website PWA pentru a gasi parteneri. Mi-ar placea sa scrie fiecare sub forma de user story, sa ne completam, sa adaugam si sa discutam. Ce ziceti, putem face un fel de proiect al acestui forum?

1 Like

Incep eu:

  • ca vizitator anonim intru pe site si pot cauta dupa cuvinte (php, js) useri inregistrati, dar nu le pot vedea detaliile, gen locatie si/sau profil
  • ca user inregistrat pot cauta dupa cuvinte (php, js), locatie plus/minus X km si gasesc sau nu, useri care au setat interesele pentru a-i contacta
  • ca user inregistrat si care am completat locatie (plus aria maxima) si interese (php, js) pot fi contactat de alti useri pentru a deveni parteneri
  • ca user inregistrat pot seta statusul de disponibilitate (disponibil, ocupat) pentru a fi sau nu contactat/notificat
  • ca user inregistrat pot alege “am proiect, caut partener”, “vreau sa particip la un proiect” sau ambele variante
  • userul care cauta poate filtra optional si dupa criteriile “am proiect, caut partener”, “vreau sa particip la un proiect”
  • din lista de rezultate pot trimite cerere/invitatie de start discutie unui alt user (daca statusul permite) in care scriu o mica descriere a intentiei
  • userul cu status disponibil poate primi notificari (email, push…) cu detalii despre userul care-l contacteaza si intentia acestuia
  • userul contactat poate accepta invitatia de a discuta pentru a continua discutia
  • userul contactat poate refuza invitatia si optional poate furniza si un motiv

the list continues with your suggestions

1 Like

<<good, good, scrible, scribble>>

Nu mai bine direct clona de Tinder?