Voi ce sistem de emitere a facturilor folosiți?

Încerc să găsesc un sitem de emitere online a facturilor. Agraf.ro pare interesant, mai ales că e free, dar nu prea-mi place designul facturii. Mă gândesc să-ncerc SmartBill.ro. Sau factureaza.ro.

Dar zic să mai aflu și alte păreri.

2 Likes
2 Likes

îmi place funcția asta de personalizare documente.

1 Like

Am folosit facturis-online.ro. Nu are o interfață să grozavă, dar are o groază de opțiuni (variante de facturi, logouri si customizare etc).

1 Like

Folosesc SmartBill. Mi se pare un serviciu ok, se dezvolta constant, aplicatie de mobil, API etc.

3 Likes

Tot SmartBill folosesc si eu.

Sunt multumit de ce ofera, intr-un an de cand am contul nu am simtit ca-mi lipseste ceva.

1 Like

+1 for cloud.smartbill.ro

  • ii folosesc de cand aplicatia era desktop based via .NET
  • apoi au trecut pe .NET web based probabil via web forms or smth
  • si acum in final it feels like a real web app

They deserve all the kudos. ( I know, I know, too much praise from a .NET hater :wink: )

Doar eu imi fac facturile de manuta? Bine, folosesc Latex, dar tot le generez eu.

4 Likes

Atentie insa daca nu sunt conforme cu ultimele modificari si etc. => posibil amenzi?

Corect, insa eu le trimit la tanti contabila sa le verifice si da ok-ul.

1 Like

E java pe web din ce stiu.

EDIT: Le-am facut modulul pentru WooCommerce care foloseste un api nedocumentat al lor si cand dai de o eroare iti apare ca e Glassfish server si tot felul de chestii aruncate de java servlets.

1 Like

Pentru cine este interesat, există https://wappalyzer.com/ care îți spune ce tehnologie folosește un site. Are și extensii de browser.

BrioBill are o interfata destul de clean, demo.

1 Like

Daca ma uit mai bine la semnatura of their headers si faptul ca ruleaza nginx as zice ca au trecut pe Django :smiley:

Linkul ar fi cu www în față, nu au serverul configurat ok. Nu e cel mai bun semn când cauți un prestator de serviciu :stuck_out_tongue:

jeez. da’ cate facturi faceti lunar de nu se pot face in word sau excel?

3 Likes

Eu le faceam direct in PayPal iar de luna asta mi-am facut un template in Pages.

Eu cu Smartbill imi mai tin si evidenta platilor pentru facturile emise plus ca folosesc sistemul automat de alerte pe mail pentru scadente. Nu e neaparat ca emit multe facturi dar de ce sa ma chinui?

4 Likes

am mai găsit și easybill.ro, care îți oferă posibilitatea de a trimite direct din aplicație notificare prin sms sau prin email. Iar accesul la cont îl poți restricționa doar pe anumite ip-uri.

1 Like

Eu pur si simplu le fac in OpenOffice Calc (aka Excel). Nu inteleg de ce ar fi nevoie de ceva mai special. Desigur eu facturez odata pe luna, catre aceeasi companie.

1 Like