Voi ce sistem de emitere a facturilor folosiți?

Răzvan, avem trei situații:

  1. „Eu folosesc X”, fără să ai vreo legătură cu X este OK (eu personal folosesc smartbill desktop; are niște bube dar în ansamblu e ok)
  2. „Am făcut aplicația X, face asta și asta” iar este OK (ba chiar încurajez prezentarea unui produs propriu!)
  3. „Eu folosesc X, e super ok pentru mine” (dar omiți să adaugi că e făcut de tine) nu mai e o situație OK, pentru că este o reclamă înșelătoare. Nu mai ești obiectiv față de produs, vrei să-ți vinzi produsul, ergo vei spune despre el numai de bine.

Ca idee: în momentul când faci ceva pentru tine, nu ți se pare normal să fie:

?

Cum ar fi să faci ceva pentru tine și să spui „Mi se pare o tortură să-l folosesc”?


Repet: nu e o problemă că ți-ai promovat produsul pe forum, e o problemă cu modul în care ai ales să-l promovezi :slight_smile:

13 Likes

Prin anii 199x in FoxPro erau dezvoltate majoritatea software de contabilitate si gestiune inclusiv a sustinut banci.

Azi portarea este o decizie grea pentru ca presupune rescrierea aplicatiilor.

A folosit cineva programul de facturare de la Transart? Am inteles ca il folosesc destul de multi contabili, dar ma intereseaza cum se descurca un antreprenor cu ea.

Multumesc pentru informatie. La inceputul anului a cumparat SmartBill dar NU a fost ok. In perioada de proba eram convinsa ca poti adauga utilizatori si poti adauga alte firme dar nu este asa. Iti prezinta foarte multe dar nu e asa.

Ce pareri aveti de NovaConta? E gratuit!

Noi folosim o solutie proprie web care emite facturi recurente + manual alte servicii, iar apoi le trimitem intr-un ERP(SoftOne) pentru contabilitate/rapoarte. Am ales sa avem o solutie proprie pentru automatizari(activare/dezactivare servicii, etc…) si acces clienti la interfata. Pana la urma strict pentru facturi e ok orice serviciu web cu istoric, care va fi pe piata si anul viitor, care iti permite un export de date(daca migrezi in alta parte de obicei ramai fara arhiva daca nu mai platesti).

Noi am dezvoltat o solutie cloud destinata emiterii de facturi fiscale si proforme, disponibila aici: https://facturare.online
In varianta free nu exista in acest moment limitari pentru 15 zile, se pot emite oricate facturi si chitante. Sistemul este integrat cu SPV, XML-ul poate fi descarcat din listingul de facturi si incarcat manual in e-factura.
In varianta PREMIUM trimiterea XML-ului se realizeaza prin API. Preluam si afisam starea incarcarii, precum si raspunsul XML primit de la ANAF.
Se pot emite contracte, exista integrare API si modul de integrare cu Woocommerce, aveti posibilitatea de a va inrola in sistemul de plata online pentru facturile emise de compania Dvs.
Va invitam sa descoperiti pe site toate functionalitatile oferite, atat in varianta free, cat si in cea premium.

1 Like