WANTED: front-end rapid nr. 3, venituri decente, fără vacanțe, cu taxele la zi

Nu, nu este un job corporatist. Nu oferim vacanțe, mese de biliard, Playstation.
Câștiguri de peste 6-700 de euro pe lună, timeline probat, 6-8 ore pe zi. Mai mult, dacă adăugăm sâmbata și/sau duminica.
Este freelance, de acasă. Nu avem sediul într-o clădire cu geamuri de sticlă.
Facem SEO. Avem rezultate excepționale pe nișe dificile și foarte dificile. Creștem de la lună la lună.

Căutăm:

  • să știi foarte bine HTML/CSS;
  • să ai o viteză deosebită în execuție;
  • să vrei să muncești;
  • să filozofezi în timpul liber;
  • să-ți alegi singur când să ai timp liber;
  • să pui umărul, să ajuți, să fii pozitiv, să fii politicos;
  • să codezi rapid (mă repet? sorry!).

Nu vrem un mercenar.
Nu lucrăm „by default” (pentru că toată lumea face asta), cu Bootstrap, Wordpress, SASS, Git. Facem „vanilla everything”. Nu facem PSD2HTML, by default (pentru că cineva își imaginează că frontendul ține neapărat de asta), avem diversitate. Avem o metoda, un timeline, bani.

Anyone?

Oferta este valabilă pentru cei ce doresc să înceapă să lucreze de ieri, pentru cei ce pot să îi aloce 6-8 ore pe zi.

Devforum, mulțumesc! Din nou!

2 Likes

Pentru 6-8 ore pe zi oferiti doar 600-700 de euro ? Din care mai trebuie platite si taxe ?

1 Like

Concret:
Avem un colaborator găsit pe DevForum în urma unui anunț anterior. Luna asta (a doua), probabil, o să câștige 7-800 de euro, bani în mână. Taxele aferente contractului le plătește angajatorul. A lucrat și sâmbetele. A fost alegerea lui. Câștigă o „mână” fantastică, își creează niște mecanisme incredibile.
Nu se cere nimic extraordinar, decât viteză. Este un job de junior. Nu avem nevoie de cunoștințe de JS, se oferă un training gratuit SEO, destul de aprofundat, lucruri pe care nu prea ți le spune nimeni otherwise.
Un om care merge la birou, un junior, este plătit în jur de 500 de euro pe lună (în București, atenție). Face 2 ore pe drum naveta Militari - Pipera, stă 9 ore la lucru (8 ore programul + 1 oră pauza de masă). 11 ore pe zi, pentru 500 de euro, în cazurile fericite. Pentru același anunț, postat pe 3 platforme, ultima dată am avut 150+ aplicanți, în 2 zile de valabilitate.

Diferenta majora e ca un angajat junior care merge la birou nu are productivitate 8h, cum se cere in anunt, ci probabil la jumatate. O parte din timp il petrece pentru studiu. In afara de bani nu vad vreun avantaj pentru job-ul tau, ceea ce e ironic ca nu se cauta mercenari.

Nu recomand unui junior job-uri in care trebuie sa fii rapid. Nu inveti multe daca livrezi cantitate si nu calitate.

1 Like

Am găsit ceea ce căutam. Threadul se poate închide.
Mulțumesc DevForum, mulțumesc celor ce m-au contact.

2 Likes

500 de Euro după taxe înseamnă vreo 1600 de RON pe luna. In IT in general (nu in software development) banii ăștia sunt foarte putini, chiar și pentru junior, atentie!.

150 de aplicanți, din care marea majoritate erau șoferi pasionați de Candy Crush.

Dar Lumea e mare, posibilitățile sunt infinite, deci e posibil orice.

Are rost să intru în polemici? Cine are timp de așa ceva? Am postat un anunț, am găsit ce căutam, am mulțumit. We move on. E ok să existe și hateri. Dacă au timp.

2 Likes

Hater?
Ti-am urat succes, fără nici un sarcasm.
E foarte posibil sa găsești ce cauți.

1 Like

This topic was automatically closed 30 days after the last reply. New replies are no longer allowed.