Wakatime - Worktime tracker

Stiu ca s-a mai discutat despre astfel de softuri, dar am descoperit de vreo 2 zile: https://wakatime.com/. Are plugin de phpstorm . Din pacate nu reusesc sa il configurez cu server de git propriu.

Interesante statistici.

3 Likes

Il folosesc de ceva vreme pe Brackets. E intr-adevar foarte util…

1 Like

Foarte fain.

@Catalin_Banu - Incerc si eu acum sa il pun pe phpStorm si daca reusesc revin cu un mesaj

@Catalin_Banu - a mers la mine…

AI Python instalat? Altceva nu stiu ce sa iti zic. Am urmat pasii lor de aici si a mers din prima :smile:

Eu folosesc phpStorm v8.0.3 (azi am facut update-ul la 0.3) pe OS X 10.10.2

Eu se pare ca aveam. O colega de a mea (posibil sa o stii :slight_smile: ), mi-a zis ca a trebuit sa instaleze python. La configurare cu git imi zice doar de github. Ar fi fost interesant sa imi arate si ce comitturi am facut sau cat mi-a luat fiecare commit.

Legat apoi la o aplicatie de task management, ar fi minunea pe pamant.

1 Like

Scuze, eu am inteles ca nu ai reusit sa il instalezi (cafeaua se pare ca inca nu si-a facut efectul).

Legat de integrarea git : intr-adevar, se pare ca are doar GitHub momentan. Am sa incerc luni la munca pentru ca momentan eu nu am mare lucru pe GitHub, lucrez mai mult cu repo-uri private pe BitBucket. Insa sunt curios daca merge cu repo-uri private (GitHub).

Daca ar baga baietii si integrare git propriu / BitBucket ar fi super cool. Dar in cazul asta va deveni cu plata (nu ca ar fi asta o problema - daca face treaba buna dai banu’)

Cat despre colega - daca o cheama Laura da, o stiu :slight_smile:

ptiu, ce mai vorbeste lumea de mine :slight_smile:

am vrut sa vad un overview pe dashboard-ul lor pe o perioada mai lunga de timp si am primit mesajul

‘User account can not view time before one week ago.’

are idee cineva despre ce e vorba? sunt mai multe tipuri de conturi?

Edit: nevermind, am vazut ca mi-ar trebui un cont Premium

1 Like

@laura_iancu: luam cont premium. E foarte dragut…se strang toate datele pe contul meu :smile:

1 Like