Hai la o bere in week-end

Ma gandeam ca e interesant sa ne vedem la un moment dat la un pahar de vorba si schimbat de impresii. Cand eram pe Softpedia preocupat de grafica, ne-am mai intalnit din cand in cand, si a fost interesant. Ce ziceti, aveti chef? Intr-o seara, dupa program, sau in week-end?

Edit
Eu sunt din Bucuresti, si mi-ar placea sa ne vedem aici, dar fiecare poate sa faca o intalnire in alta parte.

2 Likes

Poate că ar trebui să specifici și orașul în care ești/propui această întâlnire? :wink:

2 Likes

Am specificat. :slight_smile:

1 Like

in general eu daia merg la Talks - https://www.facebook.com/events/828345930559639/?fref=ts
mai cunosc lume, mai beau o bere, mai aud lucruri noi prezentate… e gratuit (de fapt costa consumatia/bere/suc ce vrea fiecare)
anul trecut intalnirile se tineau o data la 2 saptamani in club spice, acum au schimbat locatia ca sa nu ne plictisim :smiley:
inscrieti-va si voi e gratis si ne vedem acolo :wink:

1 Like

Iar pentru cine nu are cont pe Facebook? Dupa ce au schimbat regulile de news feed, au schimbat politica de privacy, mi-am sters contul si nu intentionez sa-mi fac altul. De la informatii utile am ajuns in proportie mult prea mare la reclame, poze cu pisici si meme cretine repetate la nesfarsit. In conditile in care inainte aveam stiri din tehnologie, politica, actualitate… Imi pare rau, dar nu voi mai avea cont pe Facebook. Din principiu.

1 Like

din pacate, grupul ala e activ doar pe fb si detaliile doar acolo le gasesti (pentru fiecare intalnire in parte, cine prezinta, ce prezinta si unde se tine)
poti sa iti faci un cont fals doar pentru asta :smiley: iti spun eu se merita sa vii.

pentru cine nu are/nu vrea sa isi faca cont de fb, pun aici prezentarea evenimentului si link de unde va puteti inscrie la eveniment (printati biletul si veniti cu el, biletul e gratuit)
link bilet - https://www.eventbrite.com/e/talks-59-tickets-15459499780

După o binemeritată vacanță prelungită, ne revedem (în sfârșit) la prima ediție Talks din anul 2015! Botezăm anul cu un speaker bine-cunoscut vouă dar și cu unul nou care, zicem noi, nu se va lasa mai prejos :wink:
Rămâneți pe fir pentru mai multe detalii (aka scroll baby).

Nu uitați să vă înscrieți și pe Eventbrite.
https://www.eventbrite.com/e/talks-59-tickets-15459499780

19:00 - Welcome!

19:00 - 19:40 - Anatol Prisacaru → SANS Holiday Challenge.

19:40 - 20:20 - Mihnea Dobrescu-Balaur → Exploring GitHub data using Elasticsearch and Kibana.
GitHub is the modern home of software - both open and closed source. People are using it in a variety of ways and all these interactions are recorded and then made accessible through an API. We’ll study what data GitHub exposes through its API, how to index it using Elasticsearch and how to explore and make sense of it using Kibana.

20:20 – Q&A - Networking! :smiley:

Price ticket: IT&C knowledge, tech enthusiasm, beer fan and a big amount of positive energy!

If you like this event, you know the drill: Join it! Like it! Share it! Spam it! Hack it! Harder, faster, stronger, better.

Păi propune-le să vină pe devforum :sunglasses:

3 Likes

Eu m-as baga, name a place and a time

fb si alte retele sociale sunt mina de aur pentru cine stie marketing online, iar organizatorii evenimentului stiu cu ce se mananca o retea sociala daia pun evenimentul doar acolo…

am pus informatia si aici pentru cine e interesat, in rest, revnind la discutia initiala, ne vedem acolo sau daca organizati in alta parte si sunt discutii interesante poate vin si eu.

1 Like

Eu ma gandeam mai mult la ceva mult mai putin oficial. Nu la conferinte, prelegeri si alte chestii. Oportunitate de discutie si socializare, fara a avea in mod necesar scopul de a face din asta o posibilitate de a invata, a face afaceri sau orice alta chestie de felul asta. Just for fun.
Eventul ala e miercuri, asa ca eu nu pot participa. Miercurea am program.
Pare interesant si mi-ar placea sa particip la asa ceva, dar este altceva decat ce aveam eu in minte cand am deschis topicul.

1 Like

Un link pentru evenimentul amintit:

Si eu sunt deschis pentru intalniri. De fapt noi avem deja vreo 10 grupuri in Timisoara care se intalnesc periodic pe diverse teme (vezi meetup.com). Daca e cineva interesat si are un topic interesant, putem sa ne vedem la urmatorul Agile meetup. (http://www.meetup.com/The-Timisoara-Agile-Software-Meetup-Group/)

Poate treci si prin Bucuresti intr-o zi.

Vezi extensia Facebook Purity in caz ca te razgandesti.

Merci de pont Birkoff! De maine o sa vin si eu la talks. Chiar ma interesa asa ceva.

Cand zici sa caut Facebook Purity, e ca si cum ai recomanda carne de caine unui vegetarian. Chiar nu vreau sa mai am cont pe facebook. Sau legatura cu facebook.

1 Like

Am scris “in caz ca te razgandesti”, dar degeaba.

PS: Pentru cei care sunteti din Cluj si sunteti interesati, poate organizam si noi o intrunire.

1 Like

Sustin si eu ideea unei intruniri in Cluj.