3 Joburi noi la Syneto Timisoara

Este COVID-19. Este criza. Este nasol. Dar asta nu ne impeidica sa crestem pentru ca ceea ce facem noi ii ajuta tocmai pe cei care lucreaza de acasa. Alatura-te echipei Syneto Timisoara pentru o cariera in programare si o echipa excelenta, performanta, care foleste technologii moderne si construieste produse care reprezinta technologia viitorului.

… gata cu introducerea de “marketing speech” … hai ca sunt programator si lucrez la Syneto de mai bine de 10 ani. Ei m-au crescut si au devenit a doua mea familie. Am ajuns departe si nici nu pot sa-mi imaginezi unde voi fi peste 10 ani … pana la urma la Syneto poti sa ajungi de la suport clienti la programare si sa devii CEO-ul companiei. Nu, nu este o exagerare, chiar asa s-a intamplat.

Pe scurt, cautam 3 colegi noi. Din dintre acestia doi vor lucra chiar cu mine, desi … nu vreau sa ascund nimica … eu nu voi fi 100% cu echipa. Dupa atata timp am si alte responsibilitati decat codare. Dar voi fi prezent toata ziua pentru consultanta, training, mentoring.

… ok … chiar cred ca bat prea mult din gura acum … hai sa vorbim despre lucruri concrete. Voi face un scurt rezumat pentru fiecare job, dupa care va voi da link-ul de pe Linked-in cu toate detaliile. Desigur, daca vreti sa treceti direct la treaba si sa analizati/aplicati la un job, cautati “syneto jobs” pe LinkedIn.

  1. Hai sa incep cu un Backend Developer pentru cealalta echipa. Sunt necesare 4+ ani de experienta in programare, din care minim 2 in Python, cunostinte solide de OOP si Linux sau alte derivate de Unix. https://www.linkedin.com/jobs/view/2211176669

  2. Acum, primul job din echipa cu care lucrez eu cel mai mult. Avem mare nevoie de un developer de frontend senior, cu experienta in ReactJS. https://www.linkedin.com/jobs/view/2215550327/

  3. Si intr-un final, echipa mea si backend, acolo activez eu cel mai mult. Dragostea mea de proiect si echipa. Trebuie sa aveti peste 4 ani de experienta, din care minim 2 in Python. TypeScript/JavaScript reprezinta un avantaj. Necesar sunt bune cunostinte de OOP si preferabil principii Agile, SOLID, Unit Testing, TDD.

In orice caz, chiar daca nu aveti inca ce se cere, CEL MAI IMPORTANT ESTE sa fiti o persoana pasionata, dornica sa invatati, capabili sa intelegi, buni ucenici care pot trage concluzii relevante din experieanta maistrilor lor.

PS: Daca aplicati, mentionati ca ati aflat de la mine despre job.

Mult noroc si sper sa ne vedem la interviuri cat mai curand.

8 Likes
  • Backend technologies (node.js, Typescript, Python) - one is not like others.

In alta ordine de idei, nice infos, par interesante oportunitatile. Good luck!

Mersi … adica multumesc, pentru ca mersi era prea scurt pentru un raspuns.

1 Like

chiar sunt, incurajez pe oricine sa lucreze cu Patkos si cu Flavius, fac o treaba f buna de multi ani

bu the way, nu stiam ca ati trecut din php in python, sau aveti ambele?

Suntem in proces de unificare a limbajelor de pe mai multe proiecte. Cu alte cuvinte, ce este PHP se transforma in Python, noile proiecte se fac in Python, ce este TypeScript se transforma in Python.
Am inceput de ceva timp cu Python pentru noile proiecte, si totul merge foarte bine, asa ca acum a venit timpul sa mutam incet si vechile proiecte pe Python.

2 Likes

5 posts were split to a new topic: De ce Python pentru chestii serioase?

De-ce unificare? Home sapiens a disparut pt ca nu era adaptabil, diversificat, mie mi se pare Typescript un limbaj mult mai bun ca Python, bine pe frontend , nu nodejs.

man ce …?

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.