All topics unread

De azi dimineata toate topicurile imi apar ca si cum ar fi necitite. Chiar si dupa ce intru pe un subiect, fac scroll pana la sfarsit si ma intorc pe homepage, tot nu apare ca citit. Am dat logout / login, la fel face.

Browser Firefox (latest version) / OS X (latest version).

1 Like

Hmmm, nu pot replica. Mai e cineva cu problema asta?

Încearcă în private mode, dacă apare ca citit atunci ar trebui să ștergi cookiurile din browser pt domeniul devforum.

Nope, e la fel si in Private Mode si in Chrome. Ce am mai incercat:

  • sters cookies;
  • logout / login cu Google;
  • logout / login cu standard user / pass;
  • change pass, apoi incercat din nou;

Pe alt discourse (wpchat) n-am problema asta.

Vedem la actualizarea de mâine dacă se schimbă ceva.

Ai încercat să intri aici http://devforum.ro/unread și să le marchezi pe toate ca citite?

Daca intru pe linkul de Unread nu-mi apare niciun topic, zice ca n-am unread topics.

Ok, asta e chiar ciudat, mai ales că nimeni nu mai are problema asta. Ceea ce mă face să cred că e posibil să fie o problemă de setări (deși nu știu ce setări ar putea fi).

Îmi permiți să mă autentific pe contul tău? (nu e nevoie de parolă, am nevoie doar de acceptul tău)

Yup, poti sa te loghezi. Asta ar fi fost urmatorul pas si la mine, sa incerc de pe un alt device.

Tind să cred că-i o problemă la tine (ultimul FF pe win):

Ok, e posibil sa fie pana la urma o problema de… styling? Sa explic putin: pana in dimineata asta topicurile citite apareau cu o nuanta de gri deschis, astfel le deosebeam vizual de cele necitite care apar exact ca si in screenshotul tau, cu negru.

Uite de exemplu cum apar topicurile de pe WPChat. Cele cu gri sunt citite, celelalte sunt necitite. La fel era si pe Devforum pana azi.

1 Like

Ah! Deci a fost o problemă de comunicare :smile:

Nu se marcau topic-urile ca vizitate. Acum ar trebui să fie mai bine.

1 Like

Da, corect, despre asta era vorba :slight_smile:

Pana la urma, a fost de la mine sau de la forum? Sa stiu pe viitor, daca se mai intampla.

Cel mai probabil de la forum, pentru că și mie mi-a făcut fix la fel zilele astea.

1 Like