Am nevoie de feedback pentru o temă WordPress

Salut,

Sunt nou pe forum. După mult timp în care am tot sperat să-mi găsesc timpul necesar creării unei teme Wordpress, am reușit să o fac. Asta a ieșit: http://bogdananghelina.ro/

Am nevoie de feedback cu privire la funcționalitate, design respectiv cod. Vreau să subliniez faptul că este prima temă pe care o scriu.

Am optimizat codul cum am știut mai bine pentru a obține viteză de încărcare respectiv scoruri cât mai bune în pagespeed (google).

La o primă vedere:

  • cached și durează aproape 2 secunde să genereze pagina? Ceva nu cred că-i OK…
  • Uncaught ReferenceError: jQuery is not defined - superfish-settings.js:1 respectiv jQuery is not defined
  • pe ecrane mici nu prea ai paginație pe ecrane mici paginația este în josul paginii? Ca să… ce?
  • rezultatul căutării arată așa.
  • de cod nu pot să zic foarte multe, că-i minified, dar aș zice că CSS-ul este prea mare pentru ce ai tu acolo…

BTW: ce rată de conversie are popu-ul ăla care îți cere să te abonezi? Merită să-ți agasezi vizitatorii?

1 Like

Mulțumesc pentru feedback, încerc să corectez.

De câteva zile l-am pus, vreau să văd dacă are vreun efect, am văzut că se practică. Nici mie nu-mi prea place ideea.