Am nevoie de o aplicatie/joculet android(JAVA) simpluț pentru o materie la facultate

Salut,
Cine are bunavointa sa ma ajute sa fac o aplicatie sau un joculet pentru facultate, orice, nu conteaza,
sau poate aveti ceva facut si il impartasiti cu mine :smile:
Trebuie sa fac o aplicatie/joculet in andoird(JAVA) cat mai simplu

Multumesc anticipat!

Presupun că ești dispus să plătești pentru asta, deci te-am mutat în #oferte-de-munca

2 Likes

Te pot ajuta să faci. Pune ce ai făcut deja într-un repo pe github.

1 Like

nu am facut nimic inca, putem vorbi in privat ?

Nu avem despre ce vorbi in privat. Ai zis ca vrei sa fii ajutat sa faci. Eu te ajut cu indicatii, dar nu voi face eu, ca doar n-oi vrea sa iti stau in calea facerii tale.

Iar folosirea forumului public este in avatajul tau: aici iti pot da mai multi oameni indicatii despre ce si cum e mai bine sa faci.

Povesteste unde te-ai blocat.

1 Like

nu stiu de unde sa incep, vreau sa fac o aplicatie de radio, in care sa poti selecta postul de radio si sa ai un volum daca pot sa preiau si sa afisez numele piese-i care se difuzeaza in acel moment ar fi perfect, sa ruleze aplicatia si cand telefonul este blocat.

http://goo.gl/GKUiBV - asta mi-as dori, dar sa pot sa aleg si alte radiouri

Multumesc anticipat pentru tot !

Urmează ghidul oficial pentru început: http://developer.android.com/guide/index.html

Mănâncă pe pâine tot ce e acolo, cu toate “subghidurile” pe care le găsești.

Rezervă cel puțin o săptămână de lucru pentru asta.

asta e problema ca eu trebuie sa il predau marti(19 ianuarie) in juru orei 1 deci nu am timp sa invat tot, de aceea am intrebat daca poate cineva sa ma ajute cu o aplicatie cata facuta sau orice gata facut mai simplut ca sa pot sa o predau (oricum vreau sa invat java cat mai curand!)

Aaaa, deci acel gen de student esti.

Bafta!

9 Likes

daca te apucai de scris cod in loc sa astepti raspunsuri aici deja aveai un wip cat de cat functionabil :wink:

1 Like

mi-am luat popcorn de cand am vazut titlul…

11 Likes

Dude, daca stii engleza (si ar cam trebui in ziua de azi) si ai cunostinte cat de cat de programare (macar la nivelul de copy paste si sa urmezi niste pasi), cu o simpla cautare pe internet gasesti o gramada de aplicatii/jocuri mici Android cu cod sursa inclus…
Gasesti si cum sa-ti instalezi tool-urile de care ai nevoie, nu ai nevoie sa “ceri ajutorul” nimanui.

Stiu ca de fapt, tu ce vrei e sa-ti dea cineva mura-n gura totul, eventual sa te dadaceasca pe Skype, dar sansele sa gasesti pe cineva pentru asta sunt mici

Pe “vremea mea”, accesul la internet nu era asa facil si ieftin, nu gaseai atat de multe informatii despre orice, astazi sa gasesti ceva tine de un chef minim.

4 Likes

Presupun că nu ai aflat azi că trebuie să predai mâine o aplicație scrisă într-un limbaj necunoscut ție.

Dacă cineva dorește să te ajute, este invitat să te contacteze.