Android se restarteaza inainte de boot

Salutare,

Ieri dragul meu telefon s-a gandit sa se blocheze in timp ce eram intr-o oarecare aplicatie, s-a restartat si nu a mai trecut de boot. In safe mode nu voia sa intre, in recovery am intrat si am sters cache-ul, pentru ca tot nu trecea de boot am facut factory reset. In una dintre fazele astea incepuse un upgrade, dar pe care nu stiu daca l-am oprit eu ori s-a restartat telefonul singur.

In kies nu mi-l vede, in kies3 imi spune ca telefonul nu ar fi suportat, desi ar trebui sa fie, iar in 2.6 nu mi-l vede.
Am incercat sa instalez alt ROM cu ODIN dar nu merge nimic. La unele ajunge pana la logoul producatorului, cu unul din ele mi-a ajuns pana dupa selectarea limbii dar s-a blocat si pe urma s-a restartat iar si nu a mai trecut de logoul producatorului.

Nu ma pricep deloc la telefoane / Android, deci nu stiu exact ce si cat de bine am facut.
Ii mai pot face ceva ori trebuie sa iau altul?

De unde as putea descarca niste ROM-uri cu viteza omeneasca? Ca au peste 1GB iar pe sammobile, de unde le iau eu, viteza cu care se descarca este de vreo 300KB.

thanks.

Cred ca a intrat in bootloop.
Cezi daca aici gasesti unul pt telefonul tau

Hope it helps !

1 Like

La fel de incet si de acolo :smiley:
Oricum, am incercat cu 3-4 ROM-uri, se instaleaza, doar ca nu rezolva problema.

Ciudat
Ca la mine se descarca cu peste 10 MB/s :smiley:
Sunt pe “fir”

Am root-at vreo doua telefoane, am folosit https://www.xda-developers.com

Au si tutoriale si resurse de downloadat. Am avut la un moment dat o problema mare, ori bootloop ori brick. Am reparat cu asta.

Nu ai totusi posibilitatea sa duci telefonul la provider? Daca s-a stricat asa din senin …

1 Like

Placa de baza s-a defectat, mai precis procesorul nu mai este lipit cum trebuie. El merge din cauza ca nu foloseste toate nucleele decat dupa boot.
Am patit acelasi lucru, am fost la LG in service si mi l-au rezolvat in 10 minute schimband placa de baza. Noroc ca am avut garantie.

1 Like