Aplicatie web pentru optimizarea si monitorizarea site-urilor

Salut,

De ceva timp lucrez la o aplicatie destinata analizei, optimizarii si monitorizorii site-urilor. Ofera informatii despre Social trend, detalii despre cum e construita pagina precum si o analiza a competitorilor.

Aplicatia se numeste Pagelocity: http://pagelocity.com

Daca aveti idei despre ce as putea sa imbunatatesc, astept cu maxim interes feedback-ul(chiar si daca este negativ)
Sper sa va fie de folos.

2 Likes

Primul lucru pe care l-am observat e ca nu nu afisezi diacritice corect. Atat in meta description cat si prin alte zone, cum ar fi la SEO in anchor text. Din ce vad, pagina e UTF8 dar probabil salvezi in baza de date raportul si ai alt format.

http://goo.gl/Lj81sg

1 Like

Salut Andrei,

Da, am vazut atasamentul, si este o problema pe care trebuie sa o repar. Cu siguranta nu e singura.
Multumesc pentru feedback.

Cheers!

1 Like

Ce oferi in plus fata de competitori?

1 Like

Imi place ideea (probabil si pentru ca de ceva timp planuiesc o aplicatie asemanatoare).
Design-ul cred ca ar merge imbunatatit in unele locuri, atat in site-ul de prezentare, cat si in aplicatie… Dar avand in vedere ca e la inceput, banuiesc ca este ok.
Legat de functionalitate, mi-ar placea sa existe mai multe informatii despre prezenta in retelele sociale (Twitter) si mai multe detalii legate de validarea markup-ului.

Mult succes in continuare.

1 Like

Fata de competitori, partea de Code Insights este cea care e in plus ca si modul. In rest, majoritatea se axeaza fie pe performance, fie pe social aau seo.

Pentru viitor am in plan adaugarea de noi features care sa se axeze mai mult pe partea de coding si sa faca aplicatia relevanta in procesul de dezvoltare.

1 Like

Multumesc pentru feedback. Designul inca evolueaza, momentan charturile sunt in faza de dezvoltare.

Cat despre twitter, acum 3 luni au scos numarul de tweeturi pentru un url. De aceea nu mai apar in aplicatie.

Apropo de design, am vazut portofoliul tau si arata foarte bine. Cheers!

1 Like