[ASK DevForum] Ce ati realizat saptamana asta

Pe scurt la mine:

• Ma chinui cu niste unit teste
  • Am gasit inca o idee de articol pt blog. Spam pe forum, mai tarziu :see_no_evil:
  • In continuare lucrez de acasa si dupa munca ies la o plimbare(nu sunt in Bucuresti :grin:)
  • Putinma munca de configurare si debugging
  • Si ceva treaba prin curte.
5 Likes
  • sleep way longer
  • did more exercises
  • finish our ES cluster, search is really nice now
  • prepare roadmap
  • cut some wood
  • Am inceput sa ma uit la Wim Hof method. Cu tehnica din podcastul lui Joe Rogan am reusit sa-mi tin respiratia 2 minute. Cine stie de ce alte realizari marete o sa fiu in stare? :stuck_out_tongue:
  • Am descoperit ca Python e superb ptr. scripturi utile (mai rapid de scris decat echivalentul in Js si Node). Tkinter in schimb e pain in the ass. Incercam PyQt5 next.
1 Like

Pai avem asa:
Luni: motocoasa de la 9 la 10, la 11 daily standup work, munca pana’n asfintit, scos dulaii la lac sa faca o baie, invatat python;
Marti: repeat
Miercuri: repeat

Am regasit canalul lui Mosh, si o carte f. buna, un indrumar: The Standout Developer.

1 Like

M-am apucat sa fac o aplicatie shopify. Ah, ce mi-ar trebui un document bun cu “best practices”.

2 Likes

Am făcut a șaptea pană la bicicletă. Sau a opta, nici nu mai știu, că am cam renunțat să mai număr. În ~3 săptămâni.

Am luat niște chestii cu gel în ele de la Decathlon, vedem cum rezistă alea…

1 Like

Am făcut a șaptea pană la bicicletă. Sau a opta, nici nu mai știu, că am cam renunțat să mai număr. În ~3 săptămâni.

Poate ar trebui să schimbi drumul?

3 Likes

Cum ti s-a parut The Standout Developer ?

Am parcurs doar prima parte, dar gasesc foarte folositoare sfaturile, o sa le urmez.

2 posts were merged into an existing topic: Cafeneaua DevForum :beers:

Saptamana asta am livrat proiectul si clientul a fost oarecum multumit. Deh, francezi :smiley:

Am inceput un nou proiect la un alt client.

Code me like one like one of your french programs. :grinning:

1 Like