Aveți vreun proiect PHP (open source) mai vechi pe care îl vreți actualizat?

"Calling all cars, calling all cars"
Are cineva vre-un proiect mai vechi (legacy) de PHP pe care e dispus sa-l faca public pe Github?
Nici prea mare dar nici prea simplu (sa il pot refractor-ui in o saptamana asa)
As prefera “custom frameworks”, exclus wordpress, dar merg si antichitati ca CodeIgniter, CakePHP, Laravel

Vreau sa fac o prezentare la Constanta Web Developers Meetup, despre cum sa folosesti Symfony Components pentru a “renova” legacy projects

Problema e ca personal nu am nimic legacy sau la care sa pot face publice sursele.

Te alegi cu proiectul “renovat” si structurat bine pe git ca sa poti urmari si intelege cum si ce s-a facut

8 Likes

Am o simpla aplicatie To do, poate este folositoare ( dar cred ca este prea simpla ).

Github

DEMO aici

2 Likes

E misto, imi place. Vedem ce mai apare

1 Like

https://github.com/yoX64/easypanel

Ce zici?

2 Likes

Si CodeIgniter e misto. Si e bun ca e tot istoricul de git.

Bun. Anunta-ma daca te decizi cumva pe Easypanel :slight_smile:

Update.
N-am uitat de thread-ul asta :slight_smile:
Daca nu mai vine nimeni pana la 1Mai, o sa iau aplicatia lui Catalin de ToDo, pentru ca e un “framework” facut de el si mai mult asta ma intereseaza

Daca e timp, incerc sa fac si pentru EasyPanel ca si ala e interesant, dar nu promit

3 Likes

Daca evenimentul este inregistrat, te rog sa il imparti si cu noi, daca se poate.

1 Like

http://www.meetup.com/Constanța-Web-Developers/
Nu cred ca vom inregistra, nu prea are rost, dar o sa fac slide-uri cu notite si un fork pe github cu commit-uri bine detaliate si explicate

4 Likes

Salut, sunt Catalin, am rescris aplicatia Todo, are o structura mult mai buna, am vrut sa fie o implementare a modelului arhitectural MVC, folosind stilul procedural, poate iti este mai de folos, si de asemenea, poate ajuta alta persoane care sunt la inceput, structura proiectului este destul de simpla, si de asemenea, se bazeaza pe MVC.

Todo

Nice, da din pacate m-am apucat de versiunea initiala, asa ca continui pe ea