Bisnitarii programelor de mentorat in IT

Daca vrei sa te convigi de chestii, poti sa intri pe grupul lor si sa te uiti la unul din live-urile care de pe Facebook. Si o sa vezi ce limbaj folosesc si cum fac apopo-uri la serviciul lor. M-am uitat la un live cu subiectul freelancerii si creditul si incercau usor, usor sa iti sugereze sa iti iei credit pentru crusul lor. Sau cel putin asa mi s-a parut la acel moment. Daca te-ai uitat la teleshopping, o sa iti dai seama si de limbajul folosit. Uite-te pe LinkedIn-ul lui la partea cu experienta si convinge-te daca intr-adevar merita sai 5k euro sau cat o cere :slight_smile:

Dupa ce o sa citesti pe acolo, o sa incepi sa realizezi cum se ajung la asemenea sume

Eu sunt membru pe grupul lor de Facebook si intr-adevar, cei care sunt prin acel program au ceva experienta ca programatori. Din ce am vazut au plecat de la corporatii.

Acum ceva timp, am postat pe forum despre cat ar trebui sa ceara un coleg care a avut o tentativa sa faca trecerea la freelancing. Raspunsurile au fost foarte bune si pe moca

Am cunostinte care mai castiga extra, dar sunt prezenti peste tot si stie lumea de ei.

1 Like