Bisnitarii programelor de mentorat in IT

Daca ochiul se uita in stanga sus (din perspectiva noastra) atunci persoana isi imagineaza vizual (minciuna sau creatie). Daca se uita in stanga centru atunci persoana isi imagineaza auditiv (minciuna sau creatie).

Daca se uita in dreapta sus atunci persoana isi aduce aminte vizual. Daca se uita in dreapta centru atunci isi aduce aminte auditiv.

In interviul asta se pune intrebarea: “Si pe ce lucrezi acuma”
Intervievatul raspunde: “Eu de exemplu in momentul de fata lucrez pe 2 tehnologii …”

La momentul “Eu de exemplu in momentul de fata lucrez pe 2 tehnologii …” ochii intervievatului se uita in stanga centru (minciuna sau creatie auditiva).

Apoi intervievatul spune la un moment dat “Era si partea asta de incurajare din partea voastra si … ajuta foarte mult” (minciuna sau creatie auditiv)

PS: Nu-i 100% o dovada de minciuna/adevar. Deasemeni e posibil ca eu sa fac cherry picking.

1 Like

Un forumist de aici are să-mi dea 5000€ :troll:

4 Likes

Legat de ultimul lor video in care ne invata cat de bine e sa calatorim ca programatori:

2 Likes

La cate mii de euro iti cer, puteau macar sa stea o saptamana lal Milano la 5 stele.

2 Likes

Cred ca a-ti vazut aceste reviews: Libertate Bani - YouTube

poate o sa devina virala aceasta postare de pe forum

Oamenii astia chiar fac 100k din mentorat?

ar insemna sa convinga pe cineva sa le dea 5 000 euro in fiecare zi lucratoare

ma indoiesc

par reviewuri platite, luand in considerare ca bajetu care “tine” cursu respectiv e fost pickup artist si reviewurile is toate “wow super multumesc max mi-ai deschis ochii acuma facem bani cu caruta”

poti cauta reviewuri despre cursu respectiv, nu-s prea incantati oamenii. Am vazut un review unde zicea unu “doar doua persoane au trecut de 100K si aia erau din IT”

deci as proceda cu grija. Eu unu in general is suspicios cand aud de astea “Cumpara-i cursu lui Xulescu ca te invata sa faci mega bani”

1 Like

Intr-un an de zile cred ca da, la 5k euro au nevoie de 500 clienti, cost-uri nu au, cativa angajati plati cu 2000-3000 lei. parca

Era cineva care a fost usurat de vreo 5k euro :slight_smile:

Am mai sapat, baieti

There is only 1 review from the guy “petru” who made 100K+ on the website. He ended up converting his own fans into clients, then max upsold him on another program (basically max took most of the money that the guy had made telling him you’ll earn even more if u buy the next program) with max’s advice, he ended up losing most of his money on ads and paying max. Don’t trust these guys, Read petru’s review on trustpilot.

If you disagree with what they say, they will say “you have mindset issues”

Reviewul lui Petru:

Practic toată lumea asta a trainerilor, experților, guru, etc, e doar o circulabă în care speră să prostească suficientă lume din afara lumii lor să vină cu bani reali între ei ca să-l sfâșie. Iar dacă nu vin, se sfâșie între ei :))

3 Likes

Exact ! Uite un canal de youtube care se ocupa doar cu indivizi enumerati de tine.
https://www.youtube.com/channel/UCFQMnBA3CS502aghlcr0_aw

Au costuri imense, poate la inceput beneficiezi de lipsa informatiilor,(stergi cate un comment, faci cateva testimoniale false) si mai gasesti niste oameni fara sa investesti foarte mult. Dar cum este si acest forum + linkedin + multe alte canale pe care facem un fel de debunking la too good to be true, marja de profit se reduce drastic, pentru ca trebuie sa platesti foarte foarte mult spam pe tot felu de platforme, sa mai poti agata oameni neinformarti/naivi.

2 Likes

Informatii publice, daca vrei sa mai sapi. :sweat_smile:
Pe termene.ro poti afla exact cine sunt asociatii, ce firme mai au, ce legaturi sunt intre firme, insa e contra cost (cred ca ai cateva saptamani trial totusi). Linkurile sunt doar educated guess, nu mai am subscriptie pe termene.

Firma 1: listafirme / termene
Persoane din conducere: “Po[…]”
Cifra de afaceri 2020: ~55000€

Firma 2: listafirme / termene
Persoane din conducere: “Da[…]”
Cifra de afaceri 2020: ~95000€

Sper să se încarce, eu unul am vărsat o lacrimă. Mă apuc de cursuri.

https://fb.watch/6qHM6IWjxR/

1 Like

DaR dAcĂ E Pe Bune?!

“fara cunostinte tehnice sau orice altceva”

:rofl:

1 Like

Aștept cu interes cursurile celor care ii învață pe cei care fac cursuri care ii învață pe cei care fac cursuri. Simt că putem continua ierarhia.

deci pot să-mi fac și eu cursuri cum să-ți creezi o religie, cum să devii profet

Trebuie sa fie o pasiune de-a ta. De exemplu, cineva care are pasiunea de a lenevi poate sa faca cursuri despre lenevire. Ei garanteaza succesul, multi bani, etc, etc… :slight_smile:

2 Likes

oare asta e subiectul cu cele mai multe reply-uri de pe forum? cu exceptia alora permanente, bine inteles :slight_smile:

1 Like