Blisk - a browser for web developers

https://blisk.io/

Pe mine m-a facut curios. Am sa-l incerc in weekend.

Ce mi se pare amuzant este in imaginea de pe prima pagina apare un Macbook si un iMac, dar aplicatia nu este disponibila inca pentru Mac :slight_smile:

2 Likes

E un macbook care ruleaza Windows 10 :slight_smile: Firefox Developer nu m-a convins, poate o face Blisk… mai incolo.

2 Likes

Firefox + Firebug = LOVE.

2 Likes

Tot la prima dragoste am ramas si eu :smiley:

1 Like

Vorba alora, “prietenii stie de ce” :slight_smile:

1 Like

Oare firmele astea aparute peste noapte nu inteleg ca a avea o varianta portabila pentru Windows chiar face o mare diferenta?

Are ceva Firebug si n-are DevTools din Chrome?

Nu am folosit niciodata Chrome, dar Firebug are tot.

1 Like

Si eu la fel.
Nici eu nu am folosit Firebug, dar DevTools are tot.

1 Like

Minus posibilitatea de a vedea cum se vede pe diferite device-uri, cu doar cateva click-uri…
Doar asta ma atrage la Blisk… dar o sa astept pana apare prima versiune portabila…

Sper că știi că nici chrome și nici firefox nu fac altceva în afară de a redimensiona fereastra…

1 Like

Chrome emuleaza el ceva (Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0; Nexus 5 Build/MRA58N) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/46.0.2490.76 Mobile Safari/537.36), nu doar redimensioneaza fereastra.

Eu folosesc Chrome, singurul lucru ce-mi lipseste 1) e posibilitatea de a vedea modul de incarcare a fontului (remote/local) si 2) evenimentele atasate diverselor tag-uri (in ambele cazuri FF face treaba buna).

2 Likes