Bolt is hiring in Bucharest

Salutare lume,

Iata ca pun si eu un anunt de angajare pentru prima oara :cake: :partying_face:.

Pe scurt - cautam colegi pentru echipa Bolt din Bucuresti. Suntem deja ~50 de ingineri si vrem sa mai crestem inca pe atat anul acesta. Lucram la proiecte diverse precum food delivery, platforma geo (unde ne-am construit :world_map: noastra), platforma interna de microservicii, sistemele de billing si payments, etc.

Cautam atat oameni experimentati, cat si oameni mai la inceputul carierei. Si cautam pe un spectru larg de pozitii: backend, mobile frontend (iOS, Android, React Native), full stack, data science, management, etc. Experienta anterioara construind sisteme de genul este binevenita, dar nu ceva absolut necesar. In special pe partea de “backend” avem oameni din embedded, din automotive, din ML research, etc. Asa ca daca aveti un interes in zona, sau orice experienta interesanta, nu ezitati!

Lucram in echipe mici, cu ownership vertical asupra unui aspect din business. Inginerii sunt implicati in tot procesul de la propunerea unui proiect, la deciziile de design si architectura, la implementarea sistemului, si in final la rollout si eventuala munca de mentenanta. Proiectele dureaza de la 2-3 saptamani la ~1 quarter in general.

Tech stack-ul este unul relativ modern. Il mentionez ca selling point, dar nu este necesara si nu cautam experienta cu el. Lucrurile astea se invata. Tag soup: aws, microservicii, typescript, node, docker, kubernetes, nomad, redis, mysql, elasticsearch, kafka, prometheus, grafana, react, reactnative, swift, kotlin, rib, jenkins, etcd, java, spark, python, pandas, etc.

E un mediu de lucru “dinamic”, cu multe release-uri zilnice, noi challange-uri si oportunitati. Most fun place I’ve worked at :slight_smile: dar am si un bias mare.

Pentru toate pozitiile:

  • Colaborarea este full-time via contract de munca
  • Biroul din .ro este in Bucuresti - la Timpuri Noi. Momentan suntem toti remote, si vrem sa pastram deschiderea asta si dupa ce lucrurile isi reintra in normal. Inca lucram la plan, putem discuta separat de fiecare situatie.
  • Tot setul de pozitii il puteti gasi in sectiunea de pe careers.bolt.eu
  • Puteti aplica direct pe site sau via un DM pe LinkedIn

Beneficii:

  • Munca interesanta. Avem proiecte greenfield in general, sisteme cu multi utilizatori si trafic mare, multe feature-uri ce imbina aspecte de software dev clasic cu big data si ML. Treburi dragute de trecut pe CV
  • Colegi interesanti. Avem multi oameni cu experienta, multi ex-Google/Facebook/Amazon/etc. Atat in .ro cat si in Estonia si Polonia.
  • Pachetul standard de beneficii corporatist :martial_arts_uniform: - office goodies, development budget, macbooks, abonament medical, birou central, etc. Incercam sa tot adaugam aici.
  • Pachet salarial grozav - nu trebuie sa va apucati de cursuri risky de mentorat :stuck_out_tongue:
  • Pachet optiuni ca parte standard si semnificativa a ofertei

Mai precis, avem urmatoarele pozitii:

9 Likes

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.