Buna ziua Am o problema legată de streaming in browser

Buna ziua , sunt începător in domeniu asta , si vin cu o întrebare , si cu o speranța in a găsi o rezolvare. Intenționez sa fac un fel de striming in browser , de pe pc-ul meu sau un server , ideea este ca vreau sa fac screening sharing adică clientul sa acceseze serverul si sa îl poată controla , toate din browser. Sa ruleze un joc ex gta 5 si sa se poată juca la mine pe server gta 5 si la el in browser aveți idei ceva mulțumesc

Salut,

Ceea ce vrei tu nu e “striming” (streaming) ci remote desktop. Din browser nu stiu nici o posibilitate buna, dar exista tooluri ca Team Viewer (alternative la TeamViewer)care fac acest lucru. Nu am incercat niciodata sa fac remote desktop ca sa pot controla jocuri.

N-aș recomanda TeamViewer… Vezi discuția de aici: https://news.ycombinator.com/item?id=21307930

Mulțumesc pt sfaturi , ideea este ca vreau sa fac un site pentru chestia asta , una bucata client , intra pe site , face un cont si se aloca un server de jocuri unde poate rula jocurile , lui preferate chiar dacă pc ul lui nu permite asta gen vortex.gg

Păi e perfect atunci. Ai toate resursele de care ai nevoie ca să îți construiești platforma. :slight_smile:

Idee este , toate extenzile pe care le-am încercat in google Chrome nu merg si am rămas in pana de idei. Cu partea de video striming , remote control aici m-am blocat eu

Tu vrei sa faci un soi de Stadia. NU cred ca in browser o sa se miste suficient de bine pentru a face ceva functional cu adevarat. Chiar si Stadia are dificultati din cate inteleg in jocurile care au nevoie de FPS ridicat.

Exact ceva de gen , ma
Puteți ajuta cu putina explicații in direcția asta V-a rog