Căști wireless in ear cu microfon bun pentru meetings

Jabra de exemplu are un dongle bluetooth inclus, care are semnal mult mai bun.

De ce e comprimat pe wireless?

1 Like

@alescx, poți articula un răspuns mai lung decât „facepalm”?

ai urmarit piata ani de zile da n-ai fost nici macar o secunda curios sa vezi ce si cum functioneaza. mie mi-a luat un simplu search pe google si primul articol. consideri ca meriti altceva in afara de facepalm?

boss, nu se lafaie nici naiba in latime de banda. daca erai atent vedeai ca una din problemele bt-ului e fix asta.

Deci ai putea spune ceva de genul?

Am șters postarea pentru că eram convins că fără „/s” n-o să înțelegi că sunt ironic… :)) Practic tu argumentezi ce am spus eu, dar o faci ca și cum m-ai contrazice. Nu înțeleg de unde și până unde.

n-am stat sa citesc toata discutia, mi-a scapat partea aia. my bad.

1 Like

eu folosesc modelul acesta de câteva luni https://www.emag.ro/casti-wireless-fara-fir-zennicr-sound-one-bluetooth-5-1-cu-microfon-control-prin-atingere-eliminare-zgomot-afisaj-led-rezistente-la-apa-negru-znc-0067/pd/DH7D1VMBM/?utm_campaign=share_product&utm_source=mobile_dynamic_share&utm_medium=android

sunt foarte ok raportat la preț. Nu s-a plâns nimeni că nu m-ar auzi bine in meetinguri. Si stau cu ele cel puțin 2h zilnic pe Teams.

Desi am incercat mai multe casti, wireless, microfon, ori fara, ergonomice si ne-ergonomice, etc am ajuns sa folosesc tot aceasi pereche de casti Apple de 5 ani, cu mufa aia auxiliara :smiley:. Cat pentru microfon, s-a plans lumea si am avut probleme constant o perioada de timp, asa ca am facut un review pentru microfoane low-budget si am ajuns la asta (Trust GTX 241), ce inregistreaza sunetul exceptional de bine pentru banii pe care ii dai pe el.

Si vreau sa imi cumpar niste earbuds, incepe sa devina enervant firul, iar acele JBL pe care le-a recomandat cineva, par super ok.

Salutare, si eu as recomanda exact acelasi lucru, problema este ca se strica des.

Eu am recomandat acele casti.
Le-am folosit vreo 2 ani si nu au avut probleme cu ele. Au integrare cu Teams si acel receiver de care se zice pe aici ca iti da calitate mai buna. Dar merg si pe Bluetooth. Eu le-am folosit pe Bluetooth si nu am avut probleme cu calitatea audio - pt call-uri si sedinte este ok.

Eu am bose QC de cativa ani. tine bateria la toate meetingurile, se aude bine in microfon, noise cancellation decent. nu au multi-connect adevarat dar poti face switch intre device-uri apasand un buton pe carcasa

https://altex.ro/casti-bose-quietcomfort-earbuds-true-wireless-bluetooth-in-ear-microfon-carcasa-incarcare-wireless-noise-cancelling-triple-black/cpd/CASQCANCBK/#reviews