Categorie nouă: blogs

M-am tot gândit la o discuție mai veche avută aici pe forum despre cum ar fi o idee bună să facem (și) o platformă de blogging pentru cei ce vor să scrie.

Între opțiuni avem așa:

  1. Categorie nouă #blogs și subcategorie pentru fiecare utilizator care vrea să scrie;
  • domenui propriu cu un plugin instalat pentru publicare automată, sincronizare a comentariilor etc.
  • subdomeniu nou pe care punem un WordPress, facem utilizatori pentru toți, după care punem links pe forum;

Momentan am ales prima variantă. În funcție de succes, decidem dacă implementăm restul variantelor sau nu. :slight_smile:

4 Likes

Ce conditie ar trebui indeplinita pentru a putea posta un blog-entry? Intreb deoarece mie nu imi apare optiunea de a crea un entry nou.

Trebuie ca fiecare blog entry sa fie acceptat de un moderator?

Crede-mă când îți spun că avem suficient sapioit pe forum. Nu e nevoie și de un blog.

4 Likes

Ok, inteleg asta, dar ma gandeam ca ar fi si alte persoane interesate de a publica in categoria respectiva. Doar fiindca eu trebuie sa evit blog entries pe devforum (Medium, here I come), asta nu inseamna (neaparat) ca si acesta este cazul si pentru alte persoane. ($corelatie !== $cauzalitate)

Incercam sa obtin o mai mare transparenta a procesului de postare pe categoria blogs.No more, no less.

Este nevoie de trust level 4.

Daca nu ma insel, L4 poate fi acordat doar manual. (Asa era ultima data cand am verificat. In caz ca este cineva interesat.)

Multumesc!