Cateva intrebari legate de SEO

Salut! Am si eu ceva intrebari legate de SEO pentru un site de prezentare servicii de mentenanta instalatii electrice. Am incercat sa optimizez cat am putut continutul care mi-a fost furnizat (nu sunt copywriter, deci nu stiu cat de bine am facut ce am facut pe partea asta), am folosit Wordpress SEO by Yoast sa optimizez metas, sa modific titlurile si descrierile pe fiecare pagina, am bagat sitemapul in google webmaster tools si am mai incercat sa optimizez si pe acolo cam tot ce am putut.
Stiu ca si vechimea domeniului conteaza destul de mult iar domeniul pe care lucrez are doar 1 luna si jum, dar la un search pe google nu reusesc sa gasesc site-ul nici pe pagina 15.
Any ideas on what to do next ?

imaginea asta iti spune totul, daca nu intelegi mai intrebi
Ranking factor - infografic

7 Likes

O gramada de informatie in infograficul asta :slight_smile: Much appreciated!

Stai linistit ca vechimea domeniului nu conteaza foarte mult, e doar un criteriu.

Am stat si am trecut prin tot infograficul acela si pot sa spun ca in afara de link building am atins aproape toate obiectivele importante. In prezent sunt pe pag 7 :slight_smile: pentru una din frazele cheie importante (nu apar in primele 15 pagini la cautarea “mentenanta”, dar sunt pe pag 7 la cautarea “mentenanta instalatii electrice”), fata de deloc acum 3 sapt cand am verificat ultima data. :slight_smile:

pai ce nevoie ai sa iesi in fata pe “mentenanta”? vrei sa apari in cautarile care conteaza pentru tine. specifice.

I know that and you know that dar mi s-a cerut rezultat in google si pentru “mentenanta” nu numai long tails si eu am incercat sa fac ceva si in sensul acesta :smile: