Caut Dezvoltator Opencart

Eu nu sunt dezvoltator, eu pot fi clientul unuia dintre voi, v-am gasit eu. :smile: Am un magazin online care functioneaza ca marketplace, construit pe Opencart. Doresc o colaborare pe termen NELIMITAT cu un programator SERIOS, care sa cunoasca bine platforma. Importam feed-uri de diverse feluri, trebuie sa exportam alte feed-uri catre comparatoare, sa instalam/adaptam diverse module, noi sectiuni pe site etc. Cer si ofer seriozitate, sincer, m-am saturat pana peste cap de oameni care promit si nu fac ceea ce promit in termenul agreat de comun acord. Buget lunar clar, constant, planuri pentru urmatorii ani.

1 Like

Topicul poate fi inchis. multumesc.

Salut!

In primul rand, pui problema putin gresit - ca sa-ti dau o idee, pe oricine de pe aici l-ar interesa urmatoarele (asta ca sa decida daca se poate intampla o colaborare)

  1. Ce sistem de version control folosesti?
  2. Cum se face deployment-ul platformei? (“live” nu e un raspuns corect)
  3. Ce sistem de task management folosesti? (la asta te rog sa nu raspunzi ca e-mailul, nu e un raspuns valid)
  4. S-a modificat core-ul OpenCart-ului?
  5. Daca nu s-a modificat core-ul, folosesti VqMod?

Asta ar fi o mica lista de inceput la care trebuie sa detaliezi in vedea gasirii mai usoare a unui colaborator.
Ca sa-ti faci o idee, eu dezvolt pe OpenCart de ceva vreme si nu as accepta sa lucrez pe un OpenCart care are core-ul “pangarit”. Te-ar ajuta sa raspunzi la intrebari si poate o sa gasesti niste colegi de pe forum care sa te ajute cu proiectul tau.

1 Like