Caut internship/experienta in webdev (ma ofer voluntar fara remuneratie)

Salut,

Ma numesc Edward-Christian , sunt elev in clasa a 12-a cu experienta in:

  • HTML - expert
  • CSS - mediu spre expert ( inca mai invat sa fac siteuri responsive)
  • Wordpress (colaborez cu un reprezentant oriflame si ma ocup de partea de SEO a siteului pana pe 28 iunie 2018 (redirectionari , integrare bing, urmarire si modificare date meta pentru un numar mare de afisari si o pozitie cat mai inalta) si am creat o simpla pagina cu un formular.) Linkul siteului: https://beauty-romania.ro/

Tin sa mentionez ca detin pe platforma udemy 6 cursuri webdev (unele si cu backend) 2 dintre acestea cumparate. Am parcurs in totalitatea partea de html si css iar acum am ajuns la partea de javascript/php (inca sunt la inceput cu sintaxa)

Adaug si faptul ca sunt olimpic national la TIC (medalie de aur in 2016 locul 5 clasa a IX-a si medalie de argint anul 2017 clasa a X-a iar anul acesta nu am reusit sa ma calific fiind locul 4 la etapa pe municipiu(numai primii 3 se califica))

Tot ce doresc este sa capat experienta intr-un mediu corespunzator. Sunt o persoana silitoare si dornica de a invata , dar nu stiu unde sa incep.

Ma puteti contacta la adresa de email [email protected]

Multumesc cu anticipatie si celor care doresc a-mi da sfaturi. :slight_smile:

Câteva observații :

  1. Niciodată să nu îți lași emailul în clar pe un site.
  2. Tutorialele sunt inutile dacă nu creezi ceva cu ce ai învățat.
  3. Eu mă îndoiesc cu desăvârșire că cineva poate fi expert în html/css. E mai bine să pui poze cu ce ai făcut până acum.
  4. Nu știam că există olimpiadă la TIC, good to know. :slight_smile: Nu este ușor să memorezi fiecare detaliu din excel/access.
  5. Nu ai precizat din ce oraș ești.
  6. E sfârșitul anului școlar, ai dat bac-ul sau la anul începi a 12-a ? Cu diploma de bac poți să găsești internship plătit.
  7. Vrei mentorat sau doar să primești ceva de făcut?
  8. Ai încercat webflow ?
  9. De ce vrei să faci site-uri ? E un domeniu dificil și prost plătit.

Recomandare personală : lucrează la proiecte personale din care poți face bani

  1. eh e un email creat numai pentru devforum, nu m-am gandit totusi ca ar fi vreo problema pe un site de genul . Better safe than sorry I guess,
  2. le folosesc mai mult pentru teorie si exemple (e mai usor sa le explice cineva decat sa ma uit pe w3c sau alt site)
  3. Voiam sa evidentiez faptul ca eu inteleg bine html si css , nu m-am exprimat bine cred… E prima data cand scriu o postare de genul asta :smiley: sorry
  4. E infernala , 6 ore cu vreo 10 pagini de subiecte. Acum sunt 4 ore cu o pagina cu subiecte. Si btw , la olimpiada de tic codul html si css il scriem in notepad si se puncteaza indentarea “placuta la ochi”
  5. Bucuresti , am uitat sa mentionez dar imi scrie la profil
  6. Trec in clasa a 12-a
  7. Sincer nu prea stiu ce inseamna mentorat aici
  8. Eh mie nu-mi prea plac CMS urile sau aplicatiile care-mi fac treaba.
  9. E o pasiune , in clasa a IX-a cand ni s-a introdus html la olimpiada am avut o saptamana , maxim doua sa l stiu foarte bine , in a X-a ne-a introdus CSS iar acum in a XI-a ne cer si chestii simple din javascript/php (depinde cum vrei sa rezolvi problema) dar erau lucruri pe care le invatai pe de rost fara sa intelegi deci cam degeaba…

E o recomandare buna :smiley: , merci mult!

poate imi scapa ceva evident la ora asta,
dar… de ce?

Există boți care scanează site-urile și colectează adresele.
Te trezești cu spam și viruși de tot felul între mesajele tale.

asta era o problema in 2005, nu in 2018.
mai ales cu o adresa de gmail.

Eh oricum e greseala mea ca am lasat o adresa de mail pe un site public , ca teoretic ar putea fi compromisa

Viruşi puţin probabil, cel puţin pe gmail. Dar spam-uri şi scam-uri… din belşug.